امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/10 - 13:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس سازمان بهزیستی:

۴۳ هزار خانوار دارای معلول تا پایان سال ٩٧ صاحب مسکن می شوند/ واگذاری مسکن به ۲۹۰۰ خانوار

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه 11 هزار خانوار در کشور دارای دو معلول هستند، گفت : تا پایان سال ١٣٩٧ همه خانوارهای دارای معلول می توانند مسکن بگیرند.

به گزارش بابل نوین،‘انوشیروان محسنی بند پی’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ضمن بیان اینکه امسال برای نخستین بار توانستیم ردیف بودجه برای این منظور بگیریم، افزود: هم اکنون ۴۳ هزار مسکن برای معلولان در دست احداث است که بین ٢٠ تا ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
محسنی بندپی هدفگذاری برای تکمیل مسکن خانوارهای دارای دومعلول را تا پایان سال ۱۳۹۷ عنوان کرد و گفت : از ١١هزار خانوار دارای دو معلول تاکنون به حدود ٢٩٠٠ خانوار، مسکن واگذار شده است.
وی پیش بینی کرد تا پایان سال جاری به چهار هزار خانوار دارای دو معلول مسکن واگذار شود و مابقی تا پایان سال ۱۳۹۷ صورت گیرد.
رئیس سازمان بهزیستی افزود: برای خانوارهای دارای دو معلول در مناطق شهری ۱۵۰ میلیون ریال از طریق بنیاد مستضعفان، ١٠٠ میلیون ریال از طریق سازمان بهزیستی و ۵۰ میلیون ریال هم از سوی خیرین مسکن ساز تامین مالی می شود.
وی در ادامه درباره ساخت مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول در مناطق روستایی گفت: برای این منظور ١٠٠ میلیون ریال بنیاد مستضعفان،٨٠ میلیون ریال سازمان بهزیستی و ٢٠ میلیون ریال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین مالی را بعهده دارند.
محسنی بندپی افزود: هر خانواری که دارای دو فرزند معلول است و به هر علتی تاکنون ثبت نام نکرده اند می توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی برای ثبت نام اقدام کنند.
وی در پایان گفت: لایحه مساعدت های اجتماعی هنوز به مجلس نرفته اما سیاست سازمان بهزیستی تخصیص مسکن به خانوارهای دارای معلول است.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان بهزیستی اردیبهشت ماه امسال در شهرستان گرگان گفته بود، درمدت سه سال از فعالیت دولت تدبیر و امید ۴۵ هزار واحد مسکونی به جامعه هدف زیر پوشش سازمان بهزیستی کشور واگذار شده است. این در حالی است که در هشت سال قبل آن ۳۵ هزار واحد تحویل شده بود.
وی همچنین گفته بود، ساخت ۵۵ هزار واحد مسکونی برای خانواده های تک نفره و زنان سرپرست خانوار در دست اجرا است.
به گفته وی ، علاوه بر این برای خانواده های دارای دو معلول و یا بیشتر تحت پوشش بهزیستی نیز ساخت یا خرید مسکن با همکاری بنیاد مستضعفان، نیکوکاران مسکن ساز و بهزیستی در دست اقدام است. تاکنون ۱۱ هزار نفر برای استفاده از مزایای مسکن ویژه خانواده های دارای دو معلول یا به بالا در سطح کشور در سامانه بهزیستی ثبت نام کرده اند.
محسنی بندپی همچنین گفته بود، دولت تدبیر و امید در سه سال اخیر توانسته است با مشارکت دستگاه های مرتبط برای ۱۵۷ هزار نفر معلول تحت پوشش این سازمان در سطح کشور اشتغالزایی کند./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين