امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/10 - 13:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حاج حسین یکتا در برنامه «ماه نشان»: افسران جبهه فرهنگی آتش به اختیارند چون کار گره خورده است

ششمین قسمت برنامه تلویزیونی «ماه نشان» با موضوع فعالیت‌های تربیتی، پیش نیاز خدمت‌رسانی اجتماعی به محرومین و با حضور حاج حسین یکتا، پنجشنبه شب ۱۸ خرداد از شبکه افق پخش شد.

به گزارش بابل نوین، ششمین قسمت برنامه تلویزیونی «ماه نشان» با موضوع فعالیت‌های تربیتی، پیش نیاز خدمت‌رسانی اجتماعی به محرومین، پنجشنبه شب ۱۸ خردادماه روی آنتن شبکه افق رفت.
در ابتدای برنامه، حسین قرایی مجری «ماه نشان» به گفت‌وگو با حاج حسین یکتا از فعالان فرهنگی و راویان دوران دفاع مقدس نشست.
یکتا طی صحبت‌های ابتدایی برنامه ضمن تبریک و تسلیت شهادت جمعی از هم وطنان در حادثه تروریستی تهران اظهار کرد: دشمنان بدانند با این اقدامات که به قول رهبری، ترقه‌بازی ای بیش نیست، ملت ایران از مسیری که در پیش گرفته‌اند عقب نمی‌نشینند.
وی در ادامه با اشاره به کتاب «پایی که جا ماند» افزود: در فضایی که آماج حملات شیطان و شیطانیان هستیم، اینگونه کتاب‌ها می‌توانند سبک زندگی نبرد با شیطان را به ما آموزش دهند به همین دلیل چند خاطره از این کتاب انتخاب کرده‌ام که برای مخاطبان شبکه افق بخوانم.
حاج حسین یکتا در ادامه به نقل چند خاطره از این کتاب پرداخت.
پس از آن ایمان مژده‌ای از کانون جوانان رضوی استان گیلان در برنامه حضور یافت تا در مورد فعالیت‌های این کانون صحبت کند.
جوانان و نوجوانان مخاطبان اصلی کانون رضوی استان گیلان هستند که مژده‌ای در این زمینه اظهار کرد: فعالیت‌های این کانون با بهره‌گیری از افکار و اندیشه‌های شهید محمود نهی قناد شکل گرفت؛ او در دوران دفاع مقدس فنون نظامی را به اهالی محل آموزش می‌داد و فعالیت‌های فرهنگی نیز داشت.
وی گفت: از سال ۱۳۷۶ در همان مسجدی که شهید قناد فعالیت‌هایش را پی می‌گرفت، کانونی تشکیل دادیم و برنامه‌های اردویی، تفریحی و آموزشی را دنبال کردیم تا اینکه به کانون جوانان رضوی استان گیلان رسیدیم.
مژده‌ای با بیان اینکه این کانون مسیر خودش را پیدا کرده و برای تحقق اهداف اولیه تلاش می‌کند خاطرنشان کرد: در این کانون برنامه‌های تفریحی، ورزشی و اردویی، زمینه‌ای برای جذب جوانان و نوجوانان گیلانی شده‌اند تا مفاهیم اعتقادی و معرفتی هم به آنها آموزش داده شود البته در این بین به خانواده‌ها نیز توجه داشته‌ایم زیرا عقیده داریم نمی‌توان بدون جذب خانواده‌ها، فرزندانشان را به سمت اینگونه فعالیت‌ها سوق داد.
مسئول کانون جوانان رضوی استان گیلان با اشاره به راه‌اندازی هیئت مذهبی خانواده‌های رضوی به همت این کانون عنوان کرد: برپایی اردوهای زیارتی و سیاحتی از جمله سفر به مشهد مقدس، از جمله برنامه‌های این هیئت است.
حاج حسین یکتا نیز در این زمینه به مسیر تکاملی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان و نفوذی‌های داخلی دوست ندارند ملت ایران در مسیر صحیح حرکت کند به همین دلیل توجهات را از هدف اصلی منحرف می‌کنند.
وی ادامه داد: انجمن‌های اسلامی و درس‌های پرورشی در اوایل دوران انقلاب، خیلی از افراد را تربیت کرد تا به جبهه‌ها بروند و برای دفاع از آرمان‌های اسلامی و انقلابی بجنگند، این روش‌ها باید تقویت شوند و مورد توجه قرار بگیرند.
یکتا قیام برای خدا را دارای اثرات وضعی و برکات زیادی دانست و گفت: رهبری نیز می‌فرمایند در جبهه جنگ نرم، افسران جوان جبهه فرهنگی، آتش به اختیار هستند، این نشان می‌دهد در بخشی از جبهه فرهنگی ما، کار گره خورده و مردم باید وارد میدان شوند؛ در دوران دفاع مقدس هم وقتی کار گره خورده بود و بنی صدر و دیگران در رأس کار بودند، قرارگاه‌های مردمی شکل گرفتند و ارتش و سپاه با یکدیگر متحد شدند و در نهایت به آزادی خرمشهر و عملیات بزرگ فاو انجامید.
پخش میان‌برنامه‌هایی شامل مستندهای مربوط به فعالیت‌های کانون جوانان رضوی استان گیلان، دیگر بخش‌های «ماه نشان» پنجشنبه شب را تشکیل می‌داد.
«ماه نشان» با تهیه‌کنندگی محمد ساسان، طی شب‌های ماه مبارک رمضان سه شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۲:۰۰ و با محوریت مباحثی همچون مسئولیت اجتماعی و خدمت‌رسانی، به صورت زنده از شبکه افق پخش می‌شود./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين