امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/10 - 13:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سبک زندگی قرآنی

مؤمن «کم فروشی» نمی‌کند!

موضوع کم فروشی به قدری مهم است که نه تنها در ۶ سوره به آن اشاره شده بلکه خداوند سوره مطففین به معنای کم فروشان را به این موضوع اختصاص داده است.

به گزارش بابل نوین، تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان بسیار توصیه شده و برای آن پاداشی عظیم وعده داده شده است.

 

خوب است که در کنار تلاوت و ترتیل آیات قرآن قرآن، توصیه های خداوند در قرآن برای ساختن یک سبک زندگی سلامت و دینی را هم مورد بررسی قرار دهیم. ممکن است در مطالعه روزانه قرآن این نکات به چشم ما نیامده باشد، حال آنکه طبق وعده الهی این کتاب برای هدایت بشر در همه زمان ها کارگشاست و نکات کلیدی بسیار جالبی در آن وجود دارد.

 

در طول ماه مبارک هر روز یه توصیه قرآن برای فرد مومن را منتشر می کنیم.

 

توصیه بهشتی چهارده

کم فروشی ممنوع!

 

در قرآن مجید که کتاب آسمانی و کلام الهی است به طور صریح و مکرربه کم فروشی اشاره شده و به شدت تقبیح گردیده است و بالاتر از آن قرآن کریم کم فروشی را موجب ویران شدن شهر مدین و نابود شدن قوم آن معرفی کرده است.

 

این موضوع به قدری مهم است که نه تنها در ۶ سوره به آن اشاره شده بلکه خداوند سوره مطففین به معنای کم فروشان را به این موضوع اختصاص داده است.

 

خداوند در آیات ابتدایی سوره مطففین می فرماید:

 

متن آیات:

بسم الله الرحمن الرحیم . ویل للمطففین(۱) الذین اذا اکتالوا علی الناس یستوفون(۲) و اذا کالو هم او وزنو هم یخسرون(۳)الا یظن اولئک انهم مبعوثون(۴) لیوم عظیم(۵)یوم یقوم الناس لرب العالمین(۶)

 

معنای آیات:

ترجمه: وای به حال کم فروشان آنان که وقتی چیزی را با پیمانه یا وزن از مردم تحویل می گیرند کاملاً حق خود را استیفاء می کنند ولی وقتی چیزی را تحویل مردم می دهند در پیمانه و وزن کمتر می دهند . آیا آنها عقیده ندارند که بعد از مرگ زنده خواهند شدو به روز بزرگ رستاخیز ایمان ندارند . روزی که تمام مردم در پیشگاه خداوند برای تعیین سرنوشت خود می ایستند/ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين