امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/11 - 11:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتشار فراخوان بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان طی فراخوانی مهلت ارسال آثار به این جشنواره را اعلام نمود.

به گزارش بابل نوین،  به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛ فراخوان بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد.

این فراخوان با یادداشت کوتاهی از مریم کاظمی دبیر جشنواره بیست و چهارم آغاز شده که در آن آمده است: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بعد از بیست و سه دوره برگزاری، یک اتفاق موقتی و یک جشن فرخنده چند روزه نیست. یک تاریخ و یک فرهنگ است.
تاریخ بخشی از تئاتر ایران که زنجیره سال‌ها کار اجرایی نمایش‌های کودک و نوجوان را به هم پیوند داده است و برایمان خاطره‌انگیز شده است.
وی در ادامه یادآور شده است: در طول زمان، جشنواره پالوده شده، تغییر یافته و به شکل کنونی آن درآمده است و اگر از این منظر به طور یکپارچه به جشنواره نگاه کنیم، تغییر اجتنابناپذیر است و باید منتظر تحول و دگرگونی مثبت در سال‌های آینده نیز باشیم و خود را موافق و شریک آن بدانیم.
با امید به رویدادی پویا به سمت آذر ماه ۹۶ پیش می‌رویم.
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می‌شود، شعار «کودکی؛ همسفر قصه‌ها» و هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش را چشم‌انداز برگزاری خود معرفی کرده است.
در این فراخوان اولویت انتخاب مضامین آثار شرکت کننده، توجه به کیفیت هنری، اخلاق اجتماعی و خانوادگی، سنت‌های دین مبین اسلام، مهر و دوستی، فرهنگ اصیل ایرانی، شادی و امیدواری و توجه درست به مخاطب نمایش اعلام شده است.
بخش‌های تخصصی جشنواره شامل تئاتر کودک، تئاتر نوجوان، تئاتر خردسالان، تئاتر خیابانی، تئاتر بین‌الملل، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر دانش‌آموزی و کارگاه‌های آموزشی خواهند بود.
مطابق فراخوان مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ ۹۶٫۴٫۳۱، مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی مرحله نخست تا تاریخ ۹۶٫۶٫۱، مهلت ارسال لوح فشرده نمایش‌های متقاضی بخش‌های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۹۶٫۷٫۴ خواهد بود.
ارزیابی و معرفی طرح‌های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ ۹۶٫۵٫۱۵ و مهلت دریافت لوح فشرده طرح های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاترخیابانی تا تاریخ ۹۶٫۷٫۱ خواهد بود.
ارزیابی و معرفی آثار برگزیده مرحله نخست مسابقه نمایشنامه نویسی تا تاریخ ۹۶٫۶٫۲۰ و ارزیابی و معرفی نمایش‌های برگزیده بخش‌های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۹۶٫۷٫۲۲ به انجام خواهد رسید.
هنرمندان تئاتر و گروه‌های نمایشی می‌توانند با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال فرم پر شده و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره آثار خود را در این جشنواره تخصصی شرکت دهند.
نشانی دبیرخانه همدان، بلوار بعثت، جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان. کد پستی: ۶۵۱۶۹۳۳۶۳۴ و شماره تماس: ۰۸۱۳۸۳۸۶۹۴۹ و ۰۸۱۳۲۵۱۲۱۱۸- داخلی ۱۲۷ – نشانی الکترونیکی festival24children@theater.ir برای ارتباط با هنرمندان اعلام شده است./ص
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين