امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/12 - 9:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
جانشین ناجا خبرداد:

آغاز ۲۴۴طرح سالم سازی دریا در سواحل شمالی

جانشین فرمانده ناجا از آغاز 244طرح سالم سازی دریا در سواحل شمالی کشور خبر داد.

به گزارش بابل نوین،  سردار اسکندر مؤمنی  اظهارکرد: از ۳۱ خردادماه تا سوم مهرماه طرح دریا در دو استان گیلان و مازندران با همکاری پنج هزار نیروی انسانی آغاز می شود.

وی با اشاره به این نکته که ۲۴۴ طرح در ۱۱۰ منطقه ساحلی در استان‌های شمالی اجرا خواهد شد، افزود: در سال ۹۵ حدود ۱۱۵ نفر در مازندران و گیلان غرق شدند که این میزان نسبت به سال پیش از آن ۱۰ درصد با توجه به افزایش ۱۶ درصدی مسافران کاهش یافته است.

مومنی یادآور شد: تمام غرق شدگان دو استان شمالی در مناطق ممنوعه و خارج از طرح‌های دریای بوده به طوری که ۷۲ درصد از آنان غیربومی و مسافر بوده‌اند.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌ها در راستای غنا بخشی به برنامه‌های فرهنگی در ایام تعطیلات تابستانی فعالیت می‌کنند ضمن آنکه به راهکارهای فرهنگی توجه می‌کنیم اما هرجا که حریم امنیت عمومی لطمه بخورد به وظیفه قانونی خود عمل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی نظارت لازم بر طرح‌های سالمسازی دریا را از آغاز رسمی این طرح به عهده دارد ولی مسافران باید مراقب باشند از نقاطی که دارای طرح سالمسازی دریا است استفاده کنند.

مومنی با اشاره به این نکته که حفظ سلامتی و جان مسافران مهم‌ترین اولویت ما در طرح دریا است، گفت: آمارها نشان می‌دهد که حتی یک مورد غرقی در مناطقی که طرح دریا در آن اجرا شده است، نبوده و اگر همکاری متقابل بین مردم و دستگاه‌های مرتبط وجود داشته باشد، ایمنی و سلامت مسافران رعایت خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: براساس پیش بینی ها در ایام تابستان حدود ۱۰ درصد افزایش سفرهای تابستانه را شاهد باشیم و حدود ۱۲ درصد به ظرفیت نیروی انتظامی اضافه شده است تا پاسخگوی نیازهای مردم باشیم./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين