امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/12 - 15:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رفت‌وآمد مستمر توتال در ساختمان حافظ /احتمال امضای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی در روزهای آینده

اقدامات نهایی در خصوص برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر نفت به‌منظور امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ با شرکت توتال فرانسه به‌عنوان رهبر کنسرسیوم، در حال انجام است و در روزهای آینده شاهد برگزاری این جلسه خواهیم بود.
زنگنه و مدیرعامل توتال

به گزارش بابل نوین، این روزها دیدارها و جلسات جمع‌بندی کارشناسان شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه در حال برگزاری است و شنیده‌ها حاکی از کسب توافقات کامل به‌روی جزئیات همکاری از سوی دو طرف است.

«محمد مشکین‌فام» مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در این خصوص هفتم خرداد ماه (دو هفته پیش) گفته بود: “در ماههای اخیر جلسات متعددی به‌منظور جمع‌بندی مطالعات و همچنین انجام اقدامات لازم برای آماده شدن مدارک و اسناد لازم به‌منظور امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی برگزار شده و اکنون تمامی مطالعات و بسترسازی‌های پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی برای آغاز توسعه آماده شده است.

وی افزود: ما منتظر اعلام نظر و تأیید وزارت نفت هستیم تا قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت‌های پیمانکار به امضا برسد.

مشکین‌فام خاطرنشان کرد: این فاز از میدان مشترک پارس جنوبی، آخرین طرح توسعه این میدان مشترک گازی است که تعیین تکلیف می‌شود و به‌لحاظ برخورداری از سکوی فشارافزایی گاز با دیگر طرح‎های توسعه پارس جنوبی متفاوت است.

وی ادامه داد: حجم ذخایر درجای گاز فاز ۱۱ حدود ۲۱ تریلیون فوت‌مکعب است که در طرح توسعه این فاز دیده شده که در مجموع از ۲ بلوک A و B روزانه ۲ میلیارد فوت‌مکعب گاز معادل ۵۶ میلیون مترمکعب برداشت می‌شود.

 در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۹۵ موافقت‌نامه اصولی (HOA) طرح توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی به‌ارزش ۴٫۸ میلیارد دلار میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین (CNPC) و شرکت پتروپارس امضا شد.

توتال رهبری کنسرسیوم پروژه توسعه این فاز پارس‌جنوبی را به‌عهده دارد و سهم این شرکت فرانسوی در این کنسرسیوم ۵۰,۱ درصد، سهم شرکت چینی CNPC سی درصد و سهم شرکت پتروپارس ۱۹٫۹ درصد خواهد بود.

شنیده‌ها از شرکت ملی نفت ایران حاکی از این است که اقدامات نهایی در خصوص برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر نفت به‌منظور امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ با شرکت توتال فرانسه به‌عنوان رهبر کنسرسیوم، در حال انجام است و در روزهای آینده شاهد برگزاری این جلسه خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين