امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/12 - 15:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله طالبان به کاروان نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان/آمریکا از کودکان افغان انتقام گرفت

در پی انهدام خودروی زرهی کاروان نیروهای آمریکایی در ولایت ننگرهار، نظامیان آمریکایی با تیراندازی عمدی سه غیرنظامی شامل یک پدر به‌همراه دو فرزند خردسالش را در شهرستان «غنی خیل» کشتند.
تلفات آمریکایی

به گزارش بابل نوین، مقامات افغان در شرق افغانستان اعلام کردند که کاروان خودروهای زرهی نیروهای آمریکایی در شهرستان «غنی‌خیل» ولایت ننگرهار هدف انفجار مین کنار جاده قرار گرفت.

براساس این گزارش پس از آنکه خودروی زرهی نیروهای آمریکایی هدف انفجار مین کنار جاده قرار گرفت، سربازان آمریکایی با عصبانیت عمداً به‌سوی غیرنظامیان آتش گشودند که در نتیجه یک پدر همراه دو فرزند خردسال خود کشته شد.

«عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار گفت که نیروهای آمریکایی در منطقه «شیرگر» هدف انفجار مین قرار گرفتند اما وی تیراندازی عمدی سربازان آمریکایی به‌سمت غیرنظامیان را نه رد و نه هم تأیید کرده است.

وی در ادامه افزود: اداره ولایتی تحقیقات جدی را در رابطه با این موضوع آغاز کرده است.

از سویی هم منابع محلی گزارش داده‌اند که در این انفجار یک خودروی زرهی نیروهای آمریکایی تقریباً به‌طور کامل منهدم شده است و تمام سرنشینان آن نیز کشته شده‌اند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفته مدعی شد که در انفجار مین کنارجاده‌ای که توسط این گروه جابه‌جا شده بود دست‌کم پنج سرباز آمریکایی کشته شده‌اند.

این در حالی است که تاکنون مقامات امنیتی افغان و فرماندهی نیروهای خارجی در افغانستان کشته شدن سربازان آمریکایی در این حمله را تأیید نکرده‌اند.

با وجود این، پس از حمله روز گذشته سرباز افغان به نیروهای آمریکایی که منجر به کشته شدن ۳ سرباز آمریکایی شد می‌توان گفت که تنها در دو روز گذشته در شهرستان «غنی‌خیل» ننگرهار ۸ سرباز آمریکایی کشته شده‌اند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين