امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/13 - 10:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خبر داد:

موافقت‌نامه همکاری در کرانه شرقی دریای خزر امضا شد

موافقت نامه همکاری شرکت‎های عملیاتی صنعت نفت و دیگر صنایع در کرانه شرقی دریای خزر امضا شد.

به گزارش بابل نوین، حسینی مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال، از امضای موافقت نامه همکاری بین شرکت‌های عملیاتی صنعت نفت و دیگر صنایع در کرانه شرقی دریای خزر خبر داد و گفت: این موافقتنامه برای واکنش سریع، استفاده از خدمات و تجهیزات یکدیگر و همکاری در مواقع بروز بحران به امضا رسیده است.

وی افزود: مفاد و جزئیات این موافقت نامه پس از یک سال مطالعه و برگزاری جلسات هماهنگی تنظیم شد و شرکت‌های عملیاتی کرانه شرقی دریای خزر شامل پایانه نفتی شمال، حفاری شمال، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت شمال، صنایع دریایی ایران (صدرا)، نفت خزر، منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی منطقه ساری و نیروگاه شهید سلیمی نکا متعهد شدند در یک فرآیند دو ساله با مدیریت سازمان بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد برای مقابله با بحرانهای زیست محیطی اقدام کنند.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال گفت: شرکت‌های یاد شده در این موافقت نامه لیست همه تهدیداتی که ممکن است در مسیر فعالیت آنان به وجود بیاید و امکاناتی که برای مدیریت بحران در اختیار دارند را اعلام کرده تا در صورت بروز حوادث کمکرسانی به موقع امکان پذیر شود.

حسینی افزود: با به کارگیری بیش از ۶۳۰ کیلومتر خطوط لوله انتقال فرآورده نفتی برای انتقال حجم متوسط روزانه ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین، نفت و نفتگاز به استان‌های مازندران و گلستان، از تردد روزانه ۳۵۰ کامیون حمل سوخت در جاده های مواصلاتی این استان‌ها پیشگیری کرده است.

وی گفت: علاوه بر تامین سوخت مورد نیاز مردم، نقش مهمی در حفاظت از محیط زیست و کاهش بار ترافیکی جاده‏های شمال کشور دارد./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين