امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/13 - 15:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رهبر معظم انقلاب نقشه راه دشمن را شناخته‌اند/ آمریکا به خاطر لبخند مذاکره‌کنندگان از ابرقدرتی دست نمی‌کشد

به گزارش بابل نوین،محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در رابطه با فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام مبنی بر اینکه بسیاری از مسائل ما با آمریکا اساسا قابل حل نیست چرا که مشکل آنها با ما اصل جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: غربی‌ها به این نکته  اذعان کرده‌اند که شکست‌های مکرر در برنامه‌هایشان به این دلیل بوده که رهبر معظم انقلاب راه و هدف آنان را به طور کامل شناخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه و کشور ما برای خودش منافع نامشروعی را در نظر گرفته که با منافع حیاتی و مشروع ما در تضاد است، ادامه داد: اگر آمریکا نتواند آنچه را که منافع حیاتی می‌نامد محقق کند، سرعت افولش از موضع ابرقدرتی افزایش پیدا خواهد کرد همان طور که در حال حاضر هم رو به سقوط است و مهمترین عامل این سقوط را جمهوری اسلامی می‌داند چرا که کشور ما در نقطه‌ای فوق استراتژیک قرار گرفته و دارای منابع عظیم نفت و گاز است و آمریکا نیاز دارد که به منابع نفتی و گازی نه تنها ایران بلکه کل منطقه حاکم شود.
سفیر سابق ایران گفت: تنها راه نجات آمریکا از افول موقعیت تک ابرقدرتی و جلوگیری از چند قطبی شدن و رشد بیداری اسلامی این است که کل منابع نفتی منطقه، آسیا غربی و حتی شمال آفریقا را به تصاحب دربیاورد.
قدیری ابیانه با تاکید بر اینکه مهمترین مانع بر سر راه ابرقدرت ماندن آمریکا جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: قرار نیست در نقشه آنها جمهوری اسلامی سرنگون شود و جای آن حکومت‌های دیگری چون سلطنتی، لیبرال و دموکرات سرکار بیاید چرا که هر نوع حکومتی در ایران سرکار باشد، قطعا منافع نفتی‌مان را تقدیم آن‌ها نخواهیم کرد.
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه در این شرایط تنها راه حلی که برای آنان باقی می‌ماند تجزیه ایران به کشورهای کوچک است تا بتوانند بر آنها مسلط شوند و وضعیت خودشان را حفظ کنند، افزود: بر این اساس معتقدم که حتی سرنگونی محال جمهوری اسلامی هم یک هدف میانی برای آنان است اما به همین جا ختم نمی‌شود و هدف غایی آنان تجزیه ایران و تصاحب منابع ثروت کشورمان است.
وی تاکید کرد: حتی کسانی که به جمهوری اسلامی ایران اعتقاد ندارند، اما طرفدار یکپارچگی و تمامیت ارضی هستند باید از جمهوری اسلامی حمایت کنند و نیاز دشمن را بدانند.
سفیر سابق ایران با بیان اینکه آمریکا در حال سقوط است و با آمدن ترامپ این سقوط از موضع تک ابرقدرتی سرعت بیشتری یافته است، گفت: همه باید بدانیم که آمریکا به خاطر مذاکره با ایران و لبخند و لحن ملایم مذاکره‌کنندگان افول ابرقدرتی‌اش را نمی‌پذیرد و این خام‌ خیالی است که ما فکر کنیم آمریکا با مذاکره دست از دشمنی با ما برمی‌دارد چون اگر بخواهد دست از دشمنی با ایران بردارد، باید حق حاکمیت و مالکیت ایران بر منابع ثروتش را عملا به رسمیت بشناسد که با منافع غیرمشروع آنان در تضاد است.
قدیری ابیانه تاکید کرد: بنده قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش‌بینی کرده بودم و  الان هم مجددا می‌گویم که با پیروزی آقای روحانی هم تحریم‌ها تشدید می‌شود و هم سایه جنگ پررنگ‌تر می‌شود به این دلیل که ما حتی اگر در مقابل دشمن از خودمان ضعف بروز دهیم و کوتاه بیاییم، آنان از مواضعشان دست نمی‌کشند و دست از سر ما برنمی‌دارند.
سفیر سابق ایران با اشاره به اینکه تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسائل ما با آمریکا اساسا قابل حل نیست، نشان می‌دهد که ایشان نقشه راه دشمن را شناخته‌اند، متذکر شد: آمریکا به دنبال آن است که ملت‌ها را به بردگی بکشد اما بنا به نظر بسیاری از مقامات غربی آمریکا در دوران افول است و در درون کشورش هم شکاف عمیقی بوجود آمده است.
وی با بیان اینکه ما در حال طی کردن دوره‌ای تاریخی هستیم که مقام معظم رهبری از آن به عنوان پیچ تاریخی نام بردند، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با قدرت و اقتدار حول محور ولایت در همه عرصه‌ها پیشرفت کنیم و از این پیچ تاریخی با امنیت و دوری از تهدیدها و استفاده از فرصت‌ها عبور کنیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين