امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/14 - 18:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون رئیس جمهور:

طرح سوال از رییس جمهور خلاف واقع و هیچ گونه پایه و اساسی ندارد

به گزارش بابل نوین، حسینعلی امیری در پایان جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران اظهار داشت: این گونه ادعاها آن هم در ماه مبارک رمضان واقعا جای تاسف و تعجب دارد.

خوشبختانه امروز با گسترش رسانه ها و شبکه های اجتماعی دیگر نمی توان با جریان سازی و جوسازی رسانه ای، مطالب نادرست را به مردم عرضه کرد و انتظار داشت که خلاف واقع بودن این مطالب نیز هرگز روشن نشود.
امیری در مورد اصل موضوع ارسال نامه به رییس جمهوری و یا طرح سوال از رییس جمهوری از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: روز سه شنبه در مجلس شورای اسلامی حدود ۷۰ تن از نمایندگان از فراکسیون های مختلف نامه ای را خطاب به رییس جمهوری امضاء کردند و در آن نامه از روحانی درخواست و تقاضا کردند که مسائل و مشکلات مربوط به موسسات مالی و اعتباری را به جهت ارتباط آن به سه قوه در جلسه سران قوا و یا شورای عالی امنیت ملی مطرح کند.
وی اظهار داشت: نمایندگان مردم در مقاطع مختلف چنین نامه هایی را برای رییس جمهوری ارسال و در آن درخواست ها و تقاضاهای خود را مطرح می کنند و این موضوع امری عادی است.
امیری اظهار داشت: در روز چهارشنبه این هفته ظاهرا یکی از نمایندگان مخالف دولت مطلبی را تحت عنوان سوال از رییس جمهوری تهیه و به امضاء پنج نفر دیگر می رساند که متاسفانه مشارالیه درخواست نمایندگان از رییس جمهوری را به عنوان امضاهای طرح سوال از رییس جمهوری مطرح می کند و مدعی می شود که بیش از ۶۰ یا بیش از ۸۰ نفر از نمایندگان طرح سوال از رییس جمهوری را امضاء کرده اند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری تاکید کرد: بلافاصله پس از رسانه ای شدن این موضوع صحت سقم آن نیز روشن شد و خود نمایندگان که نامه درخواست از رییس جمهوری را امضاء کرده بودند، امضای سوال از رییس جمهوری را تکذیب کرده و تاکید کردند که طرح چنین مطلبی اقدامی غیراخلاقی و سوءاستفاده از اعتماد نمایندگان است.
امیری اظهار داشت: با توجه به این که پیگیری بخشی از مشکلات موسسات مالی و اعتباری به زیر مجموعه های دولتی نظیر وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی مربوط می شود، دولت در این زمینه همواره احساس مسوولیت کرده و به رغم این که این مشکلات از دوره های قبل به دولت تدبیر و امید به ارث رسیده است، موضوع را با جدیت پیگیری می کند.
وی افزود: همه دستگاه ها از جمله در قوه مجریه باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنند و این اصل مهم همواره سرلوحه کار دولت یازدهم بوده است.
امیری گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی میان دولت و مجلس به ویژه در دوره مجلس دهم برقرار شده و هر دو طرف تلاش می کنند سطح تعاملات همکاری ها را ارتقاء بخشند تا حل مسائل و مشکلات مردم و کشور به ویژه در آستانه تشکیل دولت دوازدهم سرعت بگیرد.
وی افزود: تبلیغات منفی و فضاسازی غیرواقعی در مورد تعاملات دولت و مجلس به هیچ وجه نمی تواند به همکاری های صمیمانه این قوه مهم نظام جمهوری اسلامی لطمه بزند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين