امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/14 - 19:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رویکرد وزارت کشور در دولت یازدهم؛ تعامل متوازن با همه جریان‌های سیاسی و مدیریت سیاست داخلی با مشی اعتدالی است

به گزارش بابل نوین، پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ یادداشت رسانه ای مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در پاسخ به فضاسازی های سیاسی اخیر منتشر شد.

بنا بر این گزارش متن کامل این یادداشت رسانه ای بدین شرح است:
نظر به انتشار مصاحبه یکی از فعالان سیاسی در چند سایت خبری از قبیل جماران و مشرق شامل ۲ ادعای خلاف واقع عدم توجه وزارت کشور در دولت یازدهم به توسعه سیاسی و گسترش جامعه مدنی و همچنین عدم توانایی وزارت کشور در برگزاری انتخابات، موارد ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد.
رویکرد وزارت کشور در عرصه مدیریت سیاست داخلی، تعامل متوازن با جریان های سیاسی قانونی کشور و زمینه سازی برای تحرک و فعالیت همه احزاب و تشکل های سیاسی درچارچوب قانون بوده و ثمره این رویکرد در فضای سیاسی باز و پرجنب و جوش منجر به دو انتخابات بسیار مهم در سال های ۹۴ و ۹۶ از سوی همه ناظران و فعالان سیاسی مشاهده شده است. در این دوره وزارت کشور با پایبندی کامل به مشی اعتدالی و در عین پرهیز از تنش زایی و هزینه تراشی های بیهوده برای کشور و دولت و با استفاده از مدیران سالم و پاکدست، توسعه گرا و پایبند به برنامه های دولت محترم، تلاش کرد با اصرار به اجرای مرّ قانون، زمینه فعالیت بیش از پیش احزاب و تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و همچنین حضور آزادانه جریان مختلف وفادار به قانون در رقابت های انتخاباتی را فراهم آورد که حاصل آن در انتخابات برگزار شده در این دوره ملاحظه می شود.
شرایط چند انتخابات بسیار مهم برگزار شده در این دوره و روند رقابت ها و فرجام این انتخابات ها از جمله در مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا، ریاست جمهوری و حتی مجلس خبرگان رهبری و همچنین فضای رسانه ای شکل گرفته در هر یک از این انتخابات، مؤید اهتمام و بعلاوه توفیق وزارت کشور در ساماندهی فضای سیاسی کشور و گسترش امر سیاسی به معنی استفاده حداکثری از ظرفیت های جامعه سیاسی برای ساماندهی بهینه مناسبات حاکم بر اداره کشور است.
در دوران فعالیت وزارت کشور دولت یازدهم، ۵ انتخابات بسیار مهم به صورت تجمیعی در ۲ مقطع برگزار شده است که در هر یک نصاب های بسیار مهمی که مؤید ارتقاء روند برگزاری انتخابات است با تلاش همکاران وزارت کشور در سراسر وطن بدست آمده است. به عبارت دیگر وزارت کشورِ دولت یازدهم نه تنها ضعفی در برگزاری انتخابات نداشته، بلکه تجربه های مهمی را در این عرصه برجای نهاده است؛ در انتخابات برگزار شده در این دوره، وزارت کشور ضمن تلاش وافر و اهتمام ویژه برای تأیید صلاحیتِ حداکثرِ ممکنِ جریان ها و چهره ها در انتخاباتِ مختلف از سوی هیأت های نظارت انتخابات، اعمال مدیریت قانونمند بر فضای تبلیغات انتخابات را به نحوی که ضمن حفظ آرامش کشور، نشاط سیاسی تا سرحد امکان تحقق یابد و همچنین نحوه استفاده جریان های حاضر در انتخابات از منابع عمومی و بیت المال مورد رصد دقیق و پیگیری قانونی قرار گیرد، به عنوان یک تجربه منحصر بفرد با قدرت و قاطعیت دنبال کرد.
همچنین مقایسه انتخابات های برگزار شده در این دولت با انتخابات سال های پس از پیروزی انقلاب، مؤید جلب مشارکت بسیار خوب در این دوره است که مؤید استمرار اعتماد مردم عزیز به برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و همچنین کارآمدی مجریان انتخابات در اخذ رأی از مردم شریف بوده است.
آرزو یا تلاش برخی جریان ها برای تأثیرگذاری در روند شکل گیری کابینه امری طبیعی و مباح است لکن دروغگویی و انتشار مطالب خلاف واقع برای به نتیجه رساندن این تلاش ها، رفتاری غیر اخلاقی،‌ غیر اسلامی و غیر سازنده است که با شأن نیروهای سیاسی و بعلاوه با رسالت حقیقی رسانه های بالنده ایران اسلامی،‌ ناهمخوان است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين