امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/15 - 18:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نقوی‌حسینی خبر داد:

تدوین پیش‌نویس طرح مقابله با اقدامات سنای آمریکا در مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس از تدوین طرحی در کمیسیون متبوعش برای مقابله با مصوبه اخیر سنای آمریکا خبر داد.

نقوی‌حسینی

به گزارش بابل نوین،  سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: علی لاریجانی رئیس مجلس به کمیسیون امنیت‌ملی مجلس ماموریت داده تا طرحی را برای مقابله متناسب در برابر اقدامات کنگره و سنای آمریکا تدوین کنند.

وی با بیان اینکه پیش‌نویس طرح مقابله متناسب با اقدامات کنگره آمریکا تدوین شده، افزود: این طرح در اولین جلسه کمیسیون امنیت‌ملی پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بررسی و تصویب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره مصوبه مجلس سنای آمریکا، عنوان کرد: مصوبه اخیر کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تحت عنوان قانون مبارزه با اقدامات ثبات‌زدایی جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۷ (مشهور به S722) است که این قانون در صحن سنا هم مطرح شده، اما رای‌گیری آن به جلسات بعدی مجلس سنا موکول شده بود.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه این اقدام نشان‌دهنده بدعهدی آمریکا در اجرای برجام است، ادامه داد: این مصوبه ناقض آشکار به ویژه مواد ۲۶ تا ۲۹ برجام محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره کلیات پیش‌نویس طرح کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: نمایندگان در این طرح تصمیم گرفته‌اند که با تجمیع تمامی مصوباتی که در مجلس شورای اسلامی علیه آمریکایی‌ها به تصویب رسیده، اقداماتی را در دستور‌ کار قوه مقننه قرار دهند که اقدام و مقابله متناسبی را در برابر بدعهدی‌ها و نقض‌عهدهای آنها انجام دهیم.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين