امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/16 - 13:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاد حوزه علمیه نجف:

وجود ولایت‌فقیه امروز امنیت را برای این کشور به ارمغان آورد/نگرانی ما از چهره‌های منافق فتنه‌گر داخلی است

استاد حوزه علمیه نجف گفت: وجود ولایت فقیه امروز امنیت را برای این کشور به ارمغان آورده است و اگر مردم عراق آیت‌الله سیستانی را به عنوان ولی‌فقیه باور داشتند، به مصیبت های امروز دچار نمی شدند.

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله سیدمجتبی محقق بهشتی در مدرسه علمیه خاتم‌الانبیا(ص) بابل، اظهار کرد: در رسای امیرالمومنین امام علی(ع) باید گفت شخصیتی بی‌نظیر در طول تاریخ است که به قول آن نویسنده بزرگ مسیحی جرج جرداق مردم معاصر ایشان قدر این شخصیت بزرگ را ندانستند.

وی افزود: بنده با این دانشمند ملاقات داشتم و به گفته خود جرج جرداق او پس از خواندن کتاب نهج‌البلاغه آنچنان تحت تاثیر شخصیت بی‌نظیر مولای متقیان قرار گرفت که ایشان را بالاترین شخصیت بشری خطاب کرد.

این استاد حوزه علمیه نجف با اشاره به تولد امام‌علی(ع) درون خانه کعبه پس از شکافتن دیوار آن اتفاق افتاد تصریح کرد: وهابیت به رغم تلاش‌های زیاد خود برای پوشاندن و ترمیم شکاف کعبه، به اراده الهی تاکنون موفق نبوده است و پس از هر ترمیم دوباره آن مکان برای نشان دادن عظمت شخصیت امیرمومنان(ع) ترک بر می‌دارد.

آیت‌الله محقق بهشتی ادامه داد: به رغم کتمان شخصیت والای امام‌علی(ع) از سوی دشمنان آن حضرت، عشق و دلداگی به امیرمومنان(ع) فراگیرتر شده است.

وی گفت: دوران حکومت امیرمومنان(ع) دوران ابتلای جامعه به فتنه بود و انحراف دوران بعد از رحلت پیامبر(ص) موجب شد که زمینه فتنه‌های بزرگ در دوران مولای متقیان ایجاد شود و بسیاری از صحابه و بزرگان دین در دام این فتنه‌ها گرفتار شدند.

این کارشناس مسائل دینی یکی از نمونه‌های گرفتار شدن در دام فتنه را زبیر بیان کرد و افزود: شدت علاقه زبیر به امیرمومنان(ع) آنچنان بود که حتی ایشان از جان خود بیشتر دوست می‌داشت اما گرفتار شدن در دام اشرافیت او را از دامن ولایت دور کرد.

استاد حوزه علمیه تاریخ جهان را پر عبرت دانست و یادآور شد: تنها کسانی می‌توانند از دام فتنه‌های کوچک و بزرگ رهایی یابند که یک لحظه خود را از دامن ولایت دور نسازند.

وی ادامه داد: در طول بعد از انقلاب هم شاهد ریزش افرادی بودیم که هموراه کنار امام و مقام معظم رهبری بودند اما تمکین کامل نکردن از دستورات ولایت موجب عدم عاقبت بخیری برای آن‌ها شد.

محقق بهشتی با اشاره به هجمه‌های گسترده دشمنان علیه مبانی اسلام ناب اظهار کرد: دشمن امروز بیدارتر و هوشیارتر سلاح به دست، مترصد ضربه زدن به ما است اما ما با وجود نیروهای آماده حضور در صحنه واهمه نداریم بلکه نگرانی ما از چهره‌های منافق خطرناک فتنه‌گر داخلی است.

وی با بیان گذری از زندگی ابن‌ملجم و ارتباط گذشته او با امام علی(ع)، افزود: ابن‌ملجم دو سال از زندگی خود در کنار مولای متقیان به سر برد اما دنیا طلبی و هوای نفس شیطانی او را به سمت به شهادت رساندن امام امت و ولی خدا برد، دنیاطلبی آفت بزرگی است و گم شدن انسان در غبار فتنه‌ ها موجب عدم تشخیص راه حق از باطل خواهد شد و به دره نابودی سقوط می‌کند.

این استاد حوزه علمیه نجف تاکید کرد: یکی از علت‌های اصلی صف‌آرایی دشمنان علیه انقلاب اسلامی تاکید این نظام برای زمینه‌سازی ظهور امام‌زمان(عج) است و حوادث منطقه و جهانی شدن جبهه مقاومت نویدبخش نزدیک بودن ظهور امام‌عصر(عج) است، ما امیدوار به اتصال این انقلاب به انقلاب بزرگ جهانی امام‌زمان(عج) هستیم.

آیت‌الله محقق بهشتی تقویت ایمان و شهادت طلبی را از ویژگی‌ های یاری‌کنندگان امام‌عصر(عج) نامید و ابراز داشت: اطاعت از ولی‌فقیه در حقیقت تمرین ولایت‌مداری ما برای گردن نهادن به فرمان امام‌زمان(عج) است و باید قدردان این نعمت بزرگ بود.
وی در پایان گفت: وجود ولایت فقیه امروز امنیت را برای این کشور به ارمغان آورده است و اگر مردم عراق آیت‌الله سیستانی را به عنوان ولی‌فقیه باور داشتند به مصیبت‌های امروز دچار نمی‌شدند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين