امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/16 - 15:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

هدایت‌های امام‌خامنه‌ای و حضور مردم در همه صحنه‌های انقلاب باطل‌السحر توطئه‌های دشمن است

امام‌جمعه بابل گفت: هدایت‌های امام خامنه‌ای و حضور پرشور متحدانه مردم پرتوان و با صلابت در همه صحنه‌های انقلاب باطل‌السحر توطئه‌های دشمن علیه نظام است و مقام معظم رهبری با بصیرت و برخورد قدرتمندانه سایه‌های شوم را از سر ما برداشت.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نمازجمعه بابل با اشاره به فضیلت نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: امیرالمومنان اهمیت ویژه‌ای برای نمازجمعه قائل بود و با پای برهنه در این عمل عبادی شرکت می‌کرد.

وی افزود: پیروان راه آن امام به ایشان در این مسیر تمسک کنند و  باید از حضور پرشور مردم بزرگوار به ویژه جوانان در مراسم شب‌های احیا تشکر کنم.

امام‌جمعه بابل با اشاره به درپیش بودن روز قدس گفت: جمعه آینده روز قدس و آخرین جمعه ماه رمضان یادگار ارزشمند امام راحل است و باید مانند همیشه این روز را به صورت ویژه گرامی‌‌داشت.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: آفرین مردم بابل که همپای انقلاب بیشترین جلوه‌ها را می‌آفرینند و در راهپیمایی‌ها و صحنه‌های انقلاب باشکوه شرکت فعالی دارند، امیدوارم که در راهپیمایی روز قدس امسال هم شکوه و جلوه‌ای دیگر در تاریخ انقلاب ثبت کنند.

وی با اشاره به اتفاقات پیرامون سند۲۰۳۰ ادامه داد: از تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص توقف و لغو اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ تقدیر می‌کنم، این اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی نشان می‌دهد که دیدگا‌های رهبر معظم انقلاب در اعتراض به این سند آموزشی مبتنی بر گزارش‌های دقیق بود و دقت‌نظر ایشان موجب شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم بر توقف آن بر اساس منافع ملی بگیرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید سند جامع تحول در آموزش و پرورش که برگرفته از فرهنگ بومی و ملی ما و مبانی اسلامی است، مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به تحریمات جدید بر علیه ایران اسلامی گفت: سنای آمریکا تصمیم به تشدید تحریم‌های ایران گرفت و آن را به دولت آمریکا ابلاغ کرد، تحریم کلی ایران به تصویب مجلس آمریکا رسید.

خطیب جمعه بابل تصریح کرد: آن‌ها به‌دنبال نابود کردن هژمونی معنوی ایران در منطقه هستند اما نکته تاسف‌بار این است که آن‌ها علنا امیدواری خود را به تحرک نیروهای خود و اقدام آن‌ها در پی تحریم‌ها در کشور اعلام می‌کنند.

وی افزود: آن‌ها تغییر صلح آمیز ایران را از سوی عناصر نفوذی خود مطرح می‌کنند ما از تحریم‌ها نگران نیستیم زیرا آن‌ها از ابتدای انقلاب تصمیم به تحریم ما گرفتند اما موجب نگرانی ما عناصر نفوذی آن‌ها در کشور است.

روحانی اظهار کرد: سخنان تیلرسون برای ارتباط با برخی عناصر داخلی، دقیقا تایید سخنان مقام معظم رهبری در خصوص پیاده‌نظام دشمن در کشور بود.

وی یادآور شد: ستون پنجم آمریکا در مراکز کشور نفوذ کردند و در صدد هستند تا در تغییر فرهنگ و باورها نظام اسلامی کار خود را به انجام برسانند، متاسفانه این نفوذی‌ها ذره ذره استکبار را برای فشار از برون و تغییر در رفتار نظام اسلامی امیدوار می‌کنند.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: در شرایط کنونی کمیته نظارت برجام باید از رخوت بیرون بیاید و در مقابل تحریم‌های جدید موضع جدی بگیرد و برخورد قاطعی داشته باشد.

وی با اشاره به دشمنی پرسابقه آمریکایی‌ها با مردم ایران تاکید کرد: ۳۸ سال است که آمریکایی‌ها ما را تحت فشار قرار می‌دهند اما از دو عامل مهم در کشور غافل هستند که توطئه‌های آنان را خنثی می‌کنند.

حجت الاسلام روحانی افزود: هدایت‌های امام خامنه‌ای و حضور پرشور متحدانه مردم پرتوان و با صلابت در همه صحنه‌های انقلاب باطل‌السحر توطئه‌های دشمن علیه نظام است و مقام معظم رهبری با بصیرت و برخورد قدرتمندانه سایه‌های شوم را از سر ما برداشت.

وی با اشاره به زحمات اعضای ستاد نماز جمعه تصریح کرد: از همه خادمان نمازجمعه تشکر می‌کنم برخی از اعضای ستاد بیش از سی سال خدمتگزار هستند، خادمان نمازجمعه سعی می‌کنند تا در تمام جهات خدمت‌گزاری کنند.

خطیب جمعه بابل در پایان گفت: ستاد نمازجمعه برای هزینه‌های جاری خودش متکی به عنایت‌های شما مردم است، نمازجمعه بابل نیازمند به فرش و امکانات مصلای بزرگ جمعه بابل به ویژه سرمایش و گرمایش است که امیدواریم این خجالت ما از بین برود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين