امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/16 - 19:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونمایی محسن رضایی از سیاست ترامپ علیه ایران

به گزارش بابل نوین، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز جمعه ۲۶ خردادماه همزمان با سالروز شهادت مولی الموحدین، در جمع نمازگزاران نماز جمعه مشهد، با تسلیت شهادت حضرت امام علی (ع) گفت: امام علی (ع) به میدان آمد تا خداپرستی، انسانیت الهی، سلامت، پاکی، اخلاص و عدالت را به جهان برگرداند. امیر المومنین علی (ع) برای احیای ارزش‌های دوران پیامبر اکرم که پس از رحلت ایشان تضعیف شده بود، امامت و ولایت کرد و دشمنی‌ها با ایشان نیز از همین نقطه آغاز شد زیرا کسانی که در مدت ۲۵ سال پس از رحلت پیامبر، قدرت، جایگاه، مقام و ثروتی به دست آورده بودند و به عیش و نوش و خوشگذرانی رسیده بودند، منافع خود را با محیطی که امیر المومنین (ع) درصدد ایجاد آن بود، در تضاد می‌دیدند.

محسن رضایی افزود: توده‌های مردم از شیوه حکومت امیرالمؤمنین راضی، اما صاحبان قدرت و ثروت‌های بادآورده از آن ناراضی بودند. البته طبیعی بود که زرمداران و زورمندان در جامعه‌ای اسلامی نمی‌توانستند بگویند ما برای کسب ثروت و حفظ قدرت می‌خواهیم با امیر المومنین بجنگیم؛ در نتیجه ابتدا با شعارهای اسلامی و قرآنی، جریان‌های انحرافی ایجاد کردند تا در مقابل اسلام واقعی که همان اسلام ناب محمدی است، بایستند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که مبارزه امیر المؤمنین، مبارزه برای بازگرداندن ارزش‌های اسلامی و الهی بود، گفت:: انقلاب اسلامی ما هم با همین انگیزه و هدف آغاز شد و امام خمینی (ره) برای احیای ارزش‌های اسلامی قیام کرد. با پیروزی انقلاب اسلامی بود که ارزش‌های اسلامی به جامعه ما بازگشت، نوای دلنشین قرآن دوباره از صداوسیمای ایران برخاست و ندای عدالت خواهی در سراسر کشور طنین افکند؛ به طوری که در یک کلام می‌توان گفت: استقلال، آزادی و ارزش‌های سیاسی –الهی را امام برای ما به رهاورد آورد.
سرلشکر رضایی ادامه داد: پس از امام خمینی (ره)، امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی، ندای استقرار ارزش‌های اسلامی را در ایران و جهان صیانت و پاسداری می‌کنند و طبیعی است که در برابر احیای این ارزشهای انقلابی مخالفت‌ها شروع شود؛ زیرا وقتی امام جامعه از عدالت سخن می‌گوید، آنهایی که به دنبال رانت‌ها و بهره‌های نامشروعند، ناراحت می‌شوند. وقتی امام جامعه از استقلال سخن می‌گوید، آمریکایی‌ها که خاورمیانه را قلک و صندوق دلارهای مجانی خود به حساب می‌آورند، ناراحت می‌شوند. زیرا اگر عربستان استقلال داشته باشد، در این قلک که پول‌های مفت پانصد میلیارد دلاری در آن است، بسته خواهدشد. استقلال ملت‌ها به ضرر آمریکاست. معلوم است وقتی امام جامعه از آزادی و مردمسالاری سخن می‌گوید، حکام عربستان ناراحت می‌شوند؛ چون می‌گویند وقتی شما این حرف‌ها را در ایران می‌زنید، این مطالبه برای مردم ما هم شکل خواهد گرفت و خواهند گفت: چرا ما نباید مثل ایرانیان در صف‌های طولانی بایستیم و خودمان سرنوشت خودرا رقم بزنیم؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این مطلب که حکام سعودی می‌گویند ما می‌خواهیم شاهانه زندگی کنیم، گفت:: همه حرف سعودی‌ها این است که بگذارید ما پول مردم منطقه را به آمریکایی‌ها بدهیم تا آن‌ها به ما بمب و سلاح بدهند و ما بمب‌ها را بر سر یمنی‌ها ریخته و آن‌ها را خفه کنیم. شما با پیام انقلاب خود، وضعیت ما را به هم می‌ریزید.
رضایی همچنین با اشاره به وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران گفت: در سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی را با این ادعا که ایران، عامل بی ثباتی منطقه است، تصویب کرده اند و آنچه را خود انجام داده اند، به ما نسبت می‌دهند.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: این روز‌ها در ایامی به سر می‌بریم که در چنین ایامی، ایران اسلامی، یکی از بهترین فرزندان خود به نام شهید بزرگوار چمران را در منطقه دهلاویه سوسنگرد خوزستان در مبارزه با متجاوزان بعثی از دست داد. نقطه شهادت ایشان نشان می‌دهد که دشمن متجاوز هشتاد کیلومتر وارد خاک ما شده است؛ با این حال، بعضی به دنبال این بودند که تجاوز دشمن را نادیده بگیرند و بگویند جنگ زیر سر جمهوری اسلامی است. شهید دکتر مصطفی چمران، رزمنده‌ای بزرگ و استادی بسیجی بود که دکترای فیزیکش را از دانشگاه‌های معتبر آمریکا گرفته بود و در داخل خاک ما در مقابله با متجاوزان بعثی به شهادت رسید.
وی با تبریک روز بسیج اساتید به استادان دانشگاه‌ها و مراکز علمی ابراز امیدواری کرد که اساتید ما ادامه دهنده راه شهید چمران باشند و افزود: مبارزه ملت ایران ادامه دارد: از ابتدای انقلاب تا کنون هر چه پرونده روی میز آمریکایی‌ها بوده، علیه ما به کار گرفته شده است و در قبال این که روسای جمهور آمریکا می‌گویند ما گزینه‌های فراوانی روی میز داریم، باید بپرسید کدام گزینه تان جدید بوده و علیه ما به کار نگرفته اید؟ آن‌ها هر گاه از این گزینه‌ها استفاده کرده اند، با آبروریزی شکست خورده اند. ابتدا ترورهای گروهک فرقان را به راه انداختند و استاد مطهری و دکتر مفتح را به شهادت رساندند. از ابتدای سال ۵۸ تا پایان آن سال ما با گروهک فرقان مبارزه می‌کردیم. در دی ماه ۵۸ با حمله به ۱۱ خانه تیمی در تهران، تشکیلات آقای گودرزی برچیده شد.
رضایی گفت: بعد از آن آمریکایی‌ها کودتای نوژه را طراحی کردند که کودتاچیان در ورودی فرودگاه شهید نوژه، دستگیر شدند. آن‌ها می‌خواستند با فانتوم هایشان اقامتگاه حضرت امام را بمباران کنند که شکست خوردند. دو ماه پس از این کودتا، جنگ تحمیلی را به راه انداختند و درست در زمانی که پنج استان ما در اشغال متجاوزان بود، رئیس جمهور وقت، غائله اسفند ۵۹ را به پا و دموکرات ها، کومله و منافقین را دور خود جمع کرده، از داخل کشور، جنگ سیاسی بزرگی به راه انداخت. در پایان خرداد ۶۰ که مجلس او را عزل کرد، منافقین در تهران، مشهد و اصفهان با ۱۷ هزار عضو و هفتاد هزار سمپات، رژه مسلحانه برگزار و در باقی استان‌ها ترور و ناامنی ایجاد کردند؛ اما به لطف خدا، هم صدام سیلی خورد و هم منافقین مضمحل شدند.
استاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: آمریکایی‌ها به سراغ تحریم‌ها آمدند. البته تحریم‌ها از ابتدای انقلاب بود، اما به قول خودشان با تحریم‌های فلج کننده و کمرشکن این گزینه شان را هم رو کردند. البته ملت ما استقامت به خرج داد و قهرمان پیروز شکست تحریم‌ها شد. دشمن می‌گفت: شش ماهه کمر جمهوری اسلامی شکسته می‌شود و مردم به از گرسنگی و تشنگی به خیابان‌ها می‌ریزند، اما شش ماه که هیچ، در مدت سه سال هیچ دستاوردی نداشتند و بعد هم مذاکرات برجام پیش آمد.
 رضایی با اشاره به مواضع دولت جدید امریکا افزود: آمریکایی‌ها بالاخره پس از شش ماه از شروع کار دولت جدید سیاست خودرا درقبال ایران اعلان کردند. همین دو سه روز پیش آقای تیلرسون وزیر خارجه آمریکا مثل لات‌ها آمده و گفته که ما قصد براندازی جمهوری اسلامی را داریم. ولی می‌خواهیم تغییر قدرت راز صلح امیز انجام بدهیم. گذشتگان او چنین غلطی نمی‌کردند. حالا آمده و این غلط اضافه را هم انجام داده و گفته است می‌خواهیم جمهوری اسلامی را از دست رهبری انقلاب و انقلابیون به توسط مخالفان داخلی بگیریم. تغییر قدرت صلح امیز! در همین اثنی دو اقدام را شروع کردند. سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی را به عنوان اینکه ایران منطقه را بی ثبات کرده است و به بهانه آنچه حمایت ایران از تروریسم لقب داده، تصویب کرده اند، ترامپ نیز باز منشا تروریسم منطقه یعنی آل سعود جلسه گذاشت تا با تروریسم مبارزه کند. جالب آن که واشنگتن پست اخیرا مقاله‌ای نوشته و در آن اذعان کرده است که هیچ کشوری به اندازه ایران در مقابله با تروریسم جدی نیست و ائتلاف آمریکایی‌ها ائتلافی بی خاصیت است.
وی ادامه داد: از یک طرف سنا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرده و از طرف دیگر تروریست‌ها را علیه امنیت ما که درجهان نمونه است وارد کردند. حوادث هفته گذشته در تهران را به وجود آوردند و از همین دو سه روز گذشته نیز یک گروه ۸ تا ۱۰ نفره از چابهار داخل کشور شدند و از دیروز بعد از ظهر تا همین الآن که هنوز درگیری وجود دارد، در قصرقند سیستان و بلوچستان گروه دیگری واردکرده اند. سیاست ترامپ و دشمنان کشور این بار این است که تحریم‌ها و ترور‌ها را ترکیب کنند. دعوا بر سر ارزش هاست. امریکایی‌ها واسراییل وعربستان قصد دارند صدای ارزش‌ها و انسانیت‌های واقعی، آزادی واقعی، استقلال و حقوق بشر واقعی که ازایران بلند شده، قطع شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به قصد تروریست‌ها در حادثه مجلس گفت:: تروریست‌ها قصد داشتند وارد صحن مجلس شوند و زمان درستی را انتخاب کرده بودند، یعنی در زمانی که نزدیک ۲۹۰ نفر از نمایندگان جلسه داشتند و تاچند متری صحن هم رسیدند، ولی تو دهنی خوردند و موفق نشدند. در حرم حضرت امام (ره) نیز سرگرد شجاعی هر دو نفر را بلافاصله از فاصله خوبی زد؛ به طوری که اصلا فرصت نکردند وارد حرم بشوند. ترور کوری انجام دادند ولی از آن بهره برداری سیاسی کردند.
 رضایی ادامه داد: تروریست‌ها از چابهار نیز قصد داشتند وارد تهران شوند و شب‌های قدر با بالای دو تن مواد منفجره و ده‌ها سلاح آدم بکشند، ولی در همان چابهار و سیستان بلوچستان جلویشان گرفته شد که بعد از ناامید شدن از اقدام خود به ترقه بازی در سطل آشغال روی آوردند. نباید دشمن را دست کم بگیریم، ولی باید واقعیت را نیز بگوییم که این‌ها از آنچه ادعا می‌کنند، بسیار بسیار ضعیف ترند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه امریکا گفت: آقای تیلرسون گفته ما می‌خواهیم قدرت را از جمهوری اسلامی بگیریم وتغییر صلح امیز بدهیم واز مخالفین داخلی می‌خواهیم استفاده کنیم. در حقیقت ترامپ با فشار از بیرون و عقب نشینی از داخل و نفوذ در دستگاه‌های کشور به خیال خود قصد براندازی دارد. فشار از بیرون یعنی ترور و تحریم و عقب نشینی از داخل یعنی نفوذ از هر طریقی که شده، در دستگاه‌های حاکمیتی و افکار عمومی واقتصاد و حتی اگر لازم شد از طریق دموکراسی، تا بعد از ۷ – ۸ سال سیاست چکش و سندان را در قبال جمهوری اسلامی به اجرا در آورند.
وی ادامه داد: آقای ترامپ در ریاض می‌گفت صبر کنید ما به زودی خواهیم گفت سیاستمان در قبال ایران چیست. حالارسما آن را اعلان کردند. اصل ماجرا هم این هست که آمریکایی‌ها و آل سعود، نمادهای استکبار و استبداد و همچنین اسرائیل، منشا این فشار‌ها هستند. البته پادشاهان قدیمی آل سعود آدم‌های محتاطی بودند و هیچگاه دستشان را رو نمی‌کردند. برای مثال آل سعود، صدام را برای ورود به ایران تحریک کرد. او میلیارد‌ها دلار به صدام داد. آل سعود بود که به صدام می‌گفت تو اگر حمله کنی من نمی‌گذارم در مجامع بین المللی حکمی علیه تو صادر شود و وقتی ۵۹۸ صادر شد صدام که به کویت حمله کرد در واقع پاسخ بی وفایی آل سعود را داد. چون در ۵۹۸ صدام محکوم شد و به عربستان و کویت اولیتماتوم داد و حمله کرد که شما پای قول هایی که اول جنگ به من دادید، تا آخر جنگ نایستادید.
رضایی تصریح کرد: اصلا آل سعود حامی اصلی جنگ صدام علیه ایران بود، ولی هیچگاه این‌ها دستشان را رو نمی‌کردند. اما تیم جدید شمشیرباز ال سلمان، خیلی علنی رفتار می‌کند. الآن عربستان، اسرائیل و دولت آمریکا علیه ما برنامه ریزی کرده اند. قبلا اروپایی‌ها هم با این سه تا بودند، الآن اروپا فاصله اش رااز امریکا زیاد کرده و فرانسوی ها، آلمان‌ها و سایر اروپایی‌ها از این معرکه جدیدی که درست شده ناراحتند. با این حال این سه، یعنی امریکا، عربستان و اسرائیل، قلدر مآبانه ماجرا‌ها را شروع کرده اند؛ به طوری کهر تحریم، ترور و دخالت و نفوذ در ایران، سیاست جدید این سه تفنگدار آشوبگر منطقه است.
سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه مشهد گفت: هم دولت، هم مجلس، هم قوه قضاییه و هم نیروهای مسلح و هم مردم، همه ما باید مثل دوران انقلاب و دوران جنگ، اولا با خونسردی عمل کنند، چون بیشتر این‌ها دنبال جنگ روانی هستند، این‌ها با ترقه بازی می‌خواهند امنیتی را که در کشور هست و در در دنیا حتی فرانسوی‌ها و آلمان‌ها غبطه آن را می‌خوردند به هم بریزند؛ لذا هوشیاری و خونسردی هر دو مهم است. این که مسئولین امنیتی و حکومتی ما غفلت کنند بخشودنی نیست و از طرف دیگر بزرگنمایی مسأله نیز در راستای خواست آمریکایی هاست.
رضایی مساله دوم را تحریم‌ها خواند و با تأکید بر اصلی بودن مسأله تحریم اضافه کرد: اصل ماجرا حمله به اقتصاد کشور، جلوگیری از پیشرفت ما و جلوگیری از تولید ملی و اشتغال است. پس باید فناوری انقلاب را به کار ببریم، انقلاب دارای یک فناوری است که من تعجب می‌کنم چرا ما نمی‌توانیم این فناوری را در این مرحله به کار ببریم؟ به کار گرفته می‌شود، ولی ناقص است. آن فناوری این است که وقتی تهدیدی صورت می‌گیرد مرحله اول ایستادگی و مقاومت است. مرحله دوم خلع سلاح تهدید کننده، مرحله سوم زدن سیلی و مرحله چهارم دنبال کردن تهدید کننده است. ما در انقلابمان این فناوری را به کار گرفته ایم. اول مردم ما مقاومت کردند، رژیم سران انقلاب را زندان و شکنجه کرد و فشار آورد. ملت مقاومت کرد. بعد ملت ما رژیم شاه را خلع سلاح کرد. در ۲۲ بهمن سیلی محکمی به گوش شاه و استبداد زدیم و بعد از ۲۲ بهمن سلطنت طلب‌ها و ضدانقلاب را تعقیب کردیم. این فناوری بود که در انقلاب منجر به تشکیل جمهوری اسلامی شد.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: ما این فناوری را یک بار دیگر در جنگ نیز به کار بردیم. یعنی عراق به کشور ما حمله کرد، ما اول حمله را سد کردیم، به طوری که سال اول سال مقاومت ایران بود. هیچ عملیات موفقی در سال اول نداریم، ولی یستادگی و مقاومت درسال اول صورت گرفت ودشمن را متوقف کردیم. از سال دوم به بعد حمله و دشمن را در سرزمین خود خلع سلاح کردیم تا این که به مرز، رسیدیم، ولی باز دشمن را ر‌ها نکردیم. بنابراین پاسخ اینکه یک عده می‌گویند چرا بعد از آزادی خرمشهر عراق را ر‌ها نکردید، آن است که این فناوری نباید ناقص می‌ماند و باید وارد مرحله سوم می‌شدیم، یعنی باید به صدام سیلی می‌زدیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از سال دوم به بعد ما به صدام سیلی زدیم و بعد او را تعقیب کردیم و الآن دوست‌ترین کشور منطقه با ما ملت و دولت عراق است. اکنون باید پرسید چرا در تحریم‌ها این فناوری را به کار نمی‌گیریم؟ در مرحله اول مقاومت می‌کنیم که واقعا تحسین برانگیز است، زیرا ایستادگی ملت ما فوق العاده و کانون این ایستادگی معجزه آفرین، مقام معظم رهبری است. ما حتی علاوه بر ایستادگی، بعضا خلع سلاح هم می‌کنیم. یعنی وارد مرحله دوم نیز می‌شویم، اما در تحریم سیلی نمی‌زنیم و دشمن را تعقیب نمی‌کنیم؛ لذا اودوباره حمله می‌وتحریمهای جدیدی اعمال می‌کند. ما باید اورا ازتحریم‌ها نا امید کنیم. یعنی اورا خلع سلاح کنیم. نصف راه را می‌رویم، ولی آنجا که باید با ایجاد اشتغال از تهدید‌ها فرصت بسازیم، تولید ملی را راه بیاندازیم، و بعد با اشباع بازار منطقه از کالای ایرانی، اقتصاد منطقه را متحول کنیم، این اقدامات یعنی مراحل سوم و چهارم را که مرحله سیلی زدن و تعقیب تحریم کنندگان است، انجام نمی‌دهیم.
رضایی خاطر نشان کرد: امروز وظ