امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/17 - 13:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمدید نام نویسی نوآموزان مازندرانی تا ۳۱ مرداد

نام نویسی نوآموزان مازندرانی تا 31 مرداد در مازندران ادامه دارد.

به گزارش بابل نوین، شادمان دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش استان مازندران گفت: ثبت نام دانش آموزان استان مازندران از اول خرداد ماه برای پایه اول و پیش دبستانی آغاز شده و تا ۳۱ مرداد ادامه خواهد داشت که باید با در دست داشتن مدارک لازم توسط والدین انجام شود.

وی افزود: ثبت نام از این دانش آموزان در ۲مرحله انجام می شود در مرحله اول نام نویسی به همراه مدارک و مستندات همچون رونوشت شناسنامه والدین و دانش آموز و کارت سلامت و در مرحله دوم پس از اعلام نظر پایگاه های سنجش در مورد میزان بهره هوشی دانش آموز و سلامت وی از حیث مواردی همچون ناشنوایی یا کم شنوایی، نابینایی یا کم بینایی و تشخیص موارد دانش آموزان با نیازهای ویژه، ثبت نام صورت می گیرد.

ستاد ثبت نام مازندران گفت: پیش بینی می شود امسال ۴۳ هزار و ۶۱۸ نوآموز مازندرانی در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ برای پایه اول ابتدایی نام نویسی کنند.

دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش استان مازندران با تاکید بر طی دوره پیش دبستانی توسط نونهالان و الزام ارائه گواهی این دوره در زمان ثبت نام، گفت: در صورت عدم طی این دوره، دانش آموز برای ثبت نام مکلف به طی دوره ۲ ماهه زبان آموزی شامل ۱۵۰ ساعت آموزش در مدرسه تا پایان شهریورماه، است.

وی تاکید کرد: براساس سالنامه آماری همچنین ۴۳ هزار و ۶۱۱ نونهال امسال وارد پنج سالگی شده و باید در دوره پیش دبستانی ثبت نام کنند.

شادمان افزود: در سال تحصیلی جدید تعداد ۲۵۹ هزار و ۸۳۸ دانش آموز در ۶ پایه ابتدایی و ۴۱ هزار و ۸۱۸ دانش آموز در پایه هفتم ثبت نام می شوند./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين