امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/17 - 19:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دژاگه: کی‌روش هیچ چیزی را برای خودش نمی‌خواهد

اشکان دژآگه، هافبک ملی‌پوش تیم وولفسبورگ آلمان یکی از بازیکنانی بود که در دیدار تیم ملی ازبکستان در اواسط نیمه دوم بازی به جای مسعود شجاعی به میدان آمد و نقش بسزایی در موفقیت تیم ملی داشت.

به گزارش بابل نوین، تیم ملی فوتبال کشورمان پس از پیروزی برابر ازبکستان با دوگل سردار آزمون و مهدی طارمی موفق شد جواز حضور در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ را کسب کند. پس از کسب این موفقیت اشکان دژاگه در خصوص وضعیت تیم ملی صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

سال خیلی سختی را داشتی ولی در نهایت یک پایان شیرین با صعود تیم ملی به جام‌جهانی داشتی. در این باره برای‌مان صحبت کن.

بله، امسال برای من خیلی سخت بود، مصدومیت و مشکلاتی که با باشگاه العربی داشتم یک مقدار من را عقب انداخت ولی الان من در راه خوبی هستم و به جام جهانی هم صعود کردیم. ان‌شاءالله سال دیگر همه چیز بهتر خواهد شد یعنی وضعیت خودم از لحاظ فوتبالی بهتر می‌شود.

دومین حضورت در جام‌جهانی را همراه تیم ملی تجربه خواهی کرد. درباره این موضوع صحبت کن.
بله، برای من هم یک چیز جالبی است که دوباره به جام جهانی صعود کردیم و این برای ما خیلی مهم بود ولی از همه بیشتر مهم برای کشور و بازیکنان جوان است.

به نظرت الان ما می‌توانیم امیدوار باشیم که تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مرحله بعد صعود کند؟

ان‌شاءالله، ما تیم خوبی داریم و نشان دادیم هر تیمی مقابل‌مان بازی کند می‌توانیم بزنیم.

دوست داری با چه تیم‌هایی همگروه شویم؟

ان‌شاءالله با آلمان می‌افتیم.

آلمان را دوست داری؟

بله.

تیم باشگاهی‌ات چه می‌شود؟

با بازگشت به آلمان بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم. حالا یا در وولفسبورگ می‌مانم یا اینکه به تیم دیگری می‌روم اما فعلا مشخص نیست چه تصمیمی بگیرم.

این روزها بحث حضورت در تیم پرسپولیس مطرح است ممکن است که به این تیم بیایی؟

هیچی معلوم نیست باید با مدیربرنامه‌هایم صحبت کنم تا یک تصمیم مناسب بگیرم.

تیم ملی بازی دوستانه با روسیه خواهد داشت. به نظرت این بازی می‌تواند برای تیم ملی مفید باشد؟
بله، این بازی را کادرفنی انتخاب کرده‌اند و حتما مربیان شرایط این بازی را ارزیابی کرده‌اند و آن را انتخاب کرده‌اند ضمن اینکه روسیه به عنوان میزبان جام جهانی تیم خوبی است و این مسابقه می‌تواند دستاوردهای خوبی در شناخت ضعف و قوت تیم و همین‌طور ایجاد هماهنگی داشته باشد.

کی‌روش از مسئولان ورزش کشور در خواست رسیدگی بیشتر به تیم ملی را داشته است. نظر شما در مورد امکانات تیم ملی چیست؟

آقای کی‌روش هیچ چیزی را برای خودش نمی‌خواهد بلکه هر چه می‌خواهد برای تیم ملی است. برگزاری اردو و امکانات فقط برای تیم ملی است. درباره کارهایی که او برای تیم ملی کرده هیچ شکی نیست الان هم اگر می‌خواهیم در جام جهانی از حق فوتبال ایران دفاع کنیم باید شرایطی که کادرفنی می‌خواهد را برآورده کنند. مسئولان زحمت می‌کشند، الان نیاز داریم بیشتر به تیم ملی توجه کنند.

نظرت درباره اینکه تیم ملی در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی گل نخورده چیست؟

این یک رکورد محسوب می‌شود که در جهان هیچ تیمی موفق به آن نشده است. ما باید تلاش کنیم این رکورد را ادامه بدهیم، هنوز دو بازی از رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی مقابل کره‌جنوبی و سوریه باقی‌مانده است. فرصتی هم خواهد بود تا نفرات جوان تیم هم قدرت خود را نشان دهند./م

منبع: ایلنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين