امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/24 - 11:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

«ارکستر سمفونیک البرز» در سالروز حماسهٔ آزادی خرمشهر به روی صحنه رفت

این کنسرت با اجرای آثار «هوشنگ کامکار»، شنبه شب (دوم خردادماه) در سالن همایش‌های برج میلاد شهر تهران به خوانندگی «بیژن کامکار» و با رهبری «سهراب کاشف» به روی صحنه۲۳۷۱۶۱_۶۱۴-e1432446502968 رفت.

کنسرت هوشنگ کامکار همچنین همایون رحیمیان و ارسلان کامکار به عنوان مایس‌تر این ارکس‌تر حضور داشتند و ارسلان به تکنوازی ویلن پرداخت.اجرای سمفونی «خرمشهر» همزمان با سالروز حماسهٔ آزادی خرمشهر، قطعه‌ای برای شهیدان دفاع مقدس و همچنین قطعه‌ای با نام «انفاب» که آن نیز مربوط به دوران جنگ و دربارهٔ مردم کردی است که توسط صدام حسین از سرزمینشان رانده شده‌اند، از جملهٔ قطعات این کنسرت بودند. همچنین کنسرتو برای سنتور با تک‌نوازی «سیاوش کامکار» از دیگر قطعاتی بود که در این برنامه به اجرا در آمد.

در ابتدای این برنامه و پیش از شروع، کلیپی از «هوشنگ کامکار» از نمایشگرهای داخل سالن همایشهای برج میلاد پخش شد که وی در این کلیپ خاطرنشان کرد: «قطعه «کجایید‌ای شهیدان خدایی» را با پول کادوی مراسم ازدواجم ساختم، در آن زمان هیچ حمایتی از من و آثارم صورت نگرفت.»

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجهٔ کشور نیز در این مراسم حضور داشت.وی برای دومین بار است که در یک برنامهٔ موسیقایی حضور پیدار کرد، پیش از این هم وی در کنسرت «چرا رفتی» با آهنگسازی «تهمورس پورناظری» در تالار وزارت کشور از مهمانان اجرای همایون شجریان بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين