امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/18 - 11:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس بسیج سازندگی مازندران:

بیش از ۳۵۰۰شغل توسط بسیج سازندگی مازندران در سال جاری ایجاد شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران گفت: در سال جاری بیش از 3500شغل توسط بسیج سازندگی در مازندران ایجاد می شود.

به گزارش بابل نوین، غلامرضا شریعتی در جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران، اظهار کرد: اعتبار امسال در بحث کارآفرینی بیش از ۳۵ میلیارد تومان بوده و با پرداخت تسهیلات برای سه هزار و ۷۷۱ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود: این سازمان به‌عنوان عضو این کارگروه برای اشتغال فعالیت‌هایی داشته که از ابتدای سال ۹۱ تا سال ۹۵ با عاملیت بانک مهر اقتصاد برای ۱۲ هزار و ۱۷۷ نفر شغل ایجاد شد که عمده تسهیلات این بخش جذب‌شده است.

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: عرصه‌های کشاورزی و صنایع‌دستی و صنایع تبدیلی در روستاها موردتوجه قرار گرفت که متقاضیان پس از آموزش و توانمندسازی و اقدامات بعدی، درخواست خود را برای دریافت تسهیلات ارائه می‌کنند.

شریعتی گفت: تسهیلات طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۵ میلیون تومان است که این میزان بر اساس نوع واحد تولیدی به ۱۵۰ میلیون تومان هم می‌رسد؛ همین سود تسهیلات برای صنایع کشاورزی ۱۶ درصد و برای صنایع تبدیلی ۱۸ درصد بوده است.

وی افزود: درسال گذشته ۳۱ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان اعتبار اشتغال در بسیج سازندگی استان بوده است عمده این رقم جذب و در عرصه‌های کشاورزی، صنایع‌دستی و صنایع تبدیلی روستایی به‌کارگیری شد و از سوی دیگر راه اندازی بازارچه های سنتی در دستور کار قرار دارد./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين