امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/18 - 13:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد

شبکه امداد هوایی جمعیت هلال احمر ۴۰ درصد افزایش یافت

رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: ظرفیت شبکه امداد هوایی جمعیت هلال احمر ۴۰ درصد افزایش یافته است، به طوری که در حال حاضر سراسر کشور تحت پوشش کامل قرار دارد.

به گزارش بابل نوین، سیدامیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر شب گذشته در مراسم افطاری مدیران جمعیت هلال احمر و رسانه ها، اظهارداشت: در این دولت، ظرفیت شبکه امداد هوایی جمعیت هلال احمر ۴۰ درصد افزایش یافته است، به طوری که در حال حاضر سراسر کشور تحت پوشش کامل قرار دارد.

وی افزود: امیدواریم در پایان امسال برای هر استان یک بالگرد امدادی در طول شبانه روز داشته باشیم.

ضیائی به آموزش نیرو‌های واکنش سریع هلال احمر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰۰ نیروی امدادی با ۴۰ هزار نفر ساعت آموزش، به نیرو‌های واکنش سریع تبدیل شده اند که برنامه ریزی کرده ایم تا پایان امسال این تعداد نیرو به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر برسد، به طوری که در شهر‌های بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت، تیم‌های واکنش سریع را داشته باشیم.

وی همچنین به طرح ایجاد خانه‌های هلال به عنوان ابتکار جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دنیا اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح، افزایش مشارکت مردمی در برنامه‌های بشردوستانه است.

رئیس جمعیت هلال احمر بر ضرورت پاسخگویی در سوانح اشاره کرد و گفت: آنچه در مدیریت سوانح مهم است، آمادگی پاسخگویی قبل از سانحه است. در واقع، باید در موضوع پیشگیری و کاهش ریسک خطر پذیری کار کنیم./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين