امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/18 - 9:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

خداوند شب‌قدر را گامی بلند برای ما مقدر کرد

امام‌جمعه بابل گفت: خداوند شب‌قدر را سفری جهشی و گامی بلندبرای ما مقدر کرده است تا انسان در زمان کوتاه سفری بلند را داشته باشد زیرا گام بلند شب‌قدر به اندازه 83 سال است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در مراسم احیای شب بیست‌و سوم ماه رمضان در مصلای بزرگ جمعه بابل بر استفاده از فرصت معنوی شب‌های قدر تاکید و اظهار کرد: احیای شب قدر فرصت سفر به سوی خدا است و این فرصت‌های مهم و ویژه یک فرصت بی‌نظیر از سوی خداوند برای بندگان است.

وی افزود: خداوند شب‌قدر را سفری جهشی و گامی بلندبرای ما مقدر کرده است، خداوند سفرهای جهشی و معنوی را در فرصت‌های خاص قرار داد تا انسان در زمان کوتاه سفری بلند را داشته باشد زیرا گام بلند شب‌قدر به اندازه ۸۳ سال است.

امام‌جمعه بابل به روایتی از امام باقر(ع) در خصوص شب قدر اشاره و ادامه داد: هر عملی که در شب قدر به اندازه ۱۰۰۰ ماه غیر شب قدر برای انسان برکت آفرین است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در شب قدر به دقت مراقب اعمال خود باشید تا تقرب و نزدیکی ویژه‌ای به خدا پیدا کنید.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: آفرین بر کسانی که قدردان لحظات شب‌قدر هستند، شب قدر شب نزول ملائکه الهی است تا بر روی بال‌های خود ما را به سوی خداوند سیر بدهند.

وی افزود: در شب قدر بر بال رحمت‌الهی سوار شوید تا سیر را به سرعت طی کنید.

تولیت مدارس علمیه خاتم‌الانبیا(ص) و الزهرا(س) بابل با بیان این که هر کس فرصت شب را از دست دهد، خاسر است تاکید کرد: اگر کسی در ماه رمضان نتواند خود را پیدا کند به معنای حقیقی هلاک شده است.

وی ادامه داد: نباید از تعداد بالای افراد نجات یافته در شب قدر و مورد بخشش قرار گرفته‌ها تعجب کرد زیرا شب قدر شب رحمت واسه الهی است.

روحانی با بیان روایتی از امام سجاد(ع) یادآور شد: خداوند راه نجات بی‌کرانی را برای انسان‌ها قرار داده است اما متاسفانه برخی انسان‌ها بی‌بهره از این فرصت هستند و هلاک می‌شوند.

وی افزود: در شب قدر مرده‌های معنوی و روحی زنده می‌شوند و اسباب رحمت الهی فراهم خواهد شد، یاس و ناامیدی برای انسان با توجه به فرصت‌های ویژه بخشش از سوی خداوند وجود ندارد.

امام‌جمعه بابل با اشاره به این که یکی از اسباب رحمت‌الهی اشک و گریه است، اظهار کرد: خوشا به حال آنان که همراه با رکوع و سجده در محضر الهی اشک بریزند و توبه حقیقی انجام بدهند، شب قدر شب خلوت گزینی و حساب کشی از اعمال گذشته و ندامت به درگاه الهی است.
وی در پایان گفت: حتی انسان به اندازه بال مگس هم گریه کند خداوند وعده پذیرش و قبولی توبه را داده است، اگر اشک‌های شما برای توبه جاری نمی‌شود، به یاد مصیبت سیدالشهدا(ع) گریه کنید تا خداوند به برکت این اشک‌ها توبه شما را بپذیرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين