امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/18 - 14:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش یک میلیارد دلاری صادرات ایران به قطر

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود، مقدار صادرات ایران به قطر یک میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش بابل نوین،  حسین سلاح‌ورزی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: با توجه به افزایش صادرات به کشور قطر، لرستان ظرفیت صادر مصالح ساختمانی، آب‌ معدنی، میوه و گوشت را به این کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به علت تهدید ویروس تب کنگو صادرات گوشت ممنوع شده‌است، گفت: برای صادر کردن کالا به کشورهایی مثل قطر که دارای استانداردهای سخت‌گیرانه هستند، همواره باید کیفیت کالا را در نظر داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان افزود: میزان سموم مانده در محصولات و کیفیت موادی که صادر می‌شود باید بررسی شوند، زیرا در صورت صادرات محصولاتی که با استانداردهای کشور هدف همخوانی نداشته باشد، امکان برگشت کالا وجود دارد که به نوعی فرصت‌سوزی است.

سلاح‌ورزی با یادآوری اینکه در رابطه با صادرات کالاهایی مثل مصالح ساختمانی فرصت‌های بهتری داریم، خاطرنشان کرد: در مجموع اگر بتوانیم یک درصد از سهم صادرات به قطر را به لرستان اختصاص دهیم، فرصت خوبی برای استان به وجود می‌آید‌.

وی به امکان صادرات کالاها به صورت مستقیم به کشور قطر اشاره کرد و گفت: این امر در نتیجه کسب مجوز از اداره گمرک ایران است و برای تحقق آن باید اقدامات لازم انجام شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، تنش‌های سیاسی منطقه را علت اصلی تقاضای این کشور برشمرد و بیان کرد: پیش از این کشور قطر عمده کالاهای مورنیاز خود را از کشور امارات تهیه می‌کرد و این در حالی است که امروزه به دلیل تحریم‌ها در این کشور است  تقاضای مردم افزایش یافته است.

سلاح‌ورزی بیشترین مقدار تقاضا از این کشور را از کشورهای ایران و ترکیه برشمرد و گفت: سال گذشته در کل کشور ۳٫۵ میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم.

وی افزود: میزان صادرات به قطر نیز ۱۰۵میلیون دلار بوده است و طبق پیش بینی‌ها میزان صادرات ایران به قطر به یک میلیارد دلار افزایش می‌یابد./ص

خبرگزاری دانشجو

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين