امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/18 - 15:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارشناس دینی و تاریخی:

جناب رییس‌جمهور طوری گفتار کنید که آبرویتان نزد امام‌عصر حفظ شده باشد/اگر امام زمان(عج) بود شاید شما را انتخاب نمی‌کردند

کارشناس دینی و تاریخی در پاسخ به اظهار نظر رییس‌جمهور در مورد مبانای ولایت و حکومت گفت: کجای تاریخ داریم که علی(ع) برای حکم ولایت مصر از مردم انتخابات گرفته باشد پس جناب رییس‌جمهور طوری گفتار و رفتار کنید که آبرویتان نزد امام‌عصر حفظ شده باشد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباسعلی پورکریم از خطبای تاریخ‌شناس بابل در گفت‌و گو با خبرنگار ما با اشاره به صحبت‌های اخیر ریاست جمهوری در مورد مبانای ولایت و حکومت از دیدگاه امام علی(ع) اظهار کرد: آقای روحانی این چه قیاس باطلی است که شما میفرمائید و اصل مطلب و شرایط زمانی آن را در نظر نگرفته به گزیده ای از آن اشاره کردید.

وی افزود: ولایت معصوم را باچه چیزی قیاس کردید، از شمایی که روحانی هستید بعید و این نوع استدلال خلاف تاریخ است.

این کارشناس مسائل دینی و تاریخی ادامه داد: انتخاب امیرالمومنین ازجانب خدابوده و وقتی خلافت را دیگران غصب کردند علی(ع) برای حفظ حکومت اسلامی سکوت کرد و این سکوت رضایت از رای مردم نبود!

حجت‌الاسلام پورکریم تصریح کرد: رای مردم در حضور معصوم هدیه شورای سقیفه بود و اینگونه که شما تفسیر می کنید انگار هدیه علی(ع) بود نه اینطور نیست پس این همه بگیر و ببند برای چه بود اگر علی(ع) راضی بود پس چرا به زور او را به مسجد بردند برای بیعت، چرا دستانش را بستند؟ چرا فرزند زهرا(س) سقط شد.

وی با اشاره به مباحث ولایت فقیه گفت: آقای روحانی فکر می‌کنم شما مباحث دموکراسی را در غیاب و حضور معصوم خلط کردید اما بدانید در غیاب معصوم و مرجع عقل حکم می‌کند با رای مردم کسی را برای حکومت انتخاب کنیم که این هم با اجباراست یعنی راهی بهتر وجود نداد، مگر قرآن نمی‌فرماید “اکثرهم لایعقلون، اکثرهم لایشکرون” و شرایط آن نیز کاملا واضح و روشن است.

این معلم مدارس بابل افزود: ما به حکم عقل در غیاب معصوم مجلس خبرگانی داریم که رهبری که آن‌هم به حکم امام‌مهدی(عج) است در غیاب ایشان بر اساس اصل ولایت فقیه ایشان را انتخاب می‌کنند.
وی با اشاره به مسئولیت ریاست جمهوری آقای روحانی اظهار کرد: برای ریاست جمهوری که شما آن را به ولایت علی(ع) خواسته یا ناخواسته گره می‌زنید ربطی به ولایت امام ندارد، شما یک مسئول در جامعه اسلامی هستید برای انجام اموری که مردم خودشان انتخابتان کردند که اگر امام زمان(عج) بود شاید شما را انتخاب نمی‌کردند چرا که با وجود امام‌زمان(عج) انتسابات از جانب خود ایشان است نه رای مردم.
پورکریم در پایان گفت: کجای تاریخ داریم که علی(ع) برای حکم ولایت مصر از مردم انتخابات گرفته باشد مگر نه اینکه مالک را خود علی انتخاب کرد، پس جناب رییس‌جمهور طوری گفتار و رفتار کنید که آبرویتان نزد امام‌عصر حفظ شده باشد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين