امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/19 - 10:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

کسی نمی‌تواند امامت را منوط به انتخاب مردم کند/رییس‌جمهور از حاشیه پرهیز و به مشکلات اقتصادی مردم توجه کند

امام‌جمعه گتاب گفت: در زمانی که بسیاری از طرح‌های اقتصادی باید در بستری آرام به تصویب برسد، رییس‌جمهور نباید وارد مسائلی که ربطی به ریاست ایشان و در حوزه کاری ایشان نیست شود بلکه باید به مسائل و مشکلات اقتصادی مردم توجه کند.

به گزارش بابل نوین به نقل از  بلاغ، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور امام‌جمعه گتاب با انتقاد از صحبت‌های اخیر رییس‌جمهور در مورد مبنای ولایت و حکومت در گفت‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله برای یک رییس‌جمهور پرهیز از حاشیه است و نباید به گونه‌ای حرف بزند که حاشیه بسازد، به عبارتی دوری از حاشیه جزو واجبات یک رییس‌جمهور است.

وی افزود: در زمانی که بسیاری از طرح‌های اقتصادی باید در بستری آرام به تصویب برسد، رییس‌جمهور نباید وارد مسائلی که ربطی به ریاست ایشان و در حوزه کاری ایشان نیست شود بلکه باید به مسائل و مشکلات اقتصادی مردم توجه کند.

امام‌جمعه گتاب ادامه داد: رییس‌جمهور نباید با سخنان حاشیه‌ساز دشمنان را شاد کند و باید تنها در حیطه خود سخن بگوید و مباحث اعتقادی، دینی و فقهی را به اهلش واگذار کند.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: مسئله ولایت و امامت از اصولی است که در تفکر شیعه اظهر‌من‌الشمس است، اصل امامت و ولایت موهبتی الهی است و نه انتخابی.

حجت‌الاسلام تقی‌پور تصریح کرد: کسی نمی‌تواند امامت را که حتی نبوت نیز بالاتر است منوط به انتخاب مردم کند، امامت از جانب خداوند اعطا می‌شود، پذیرش مردم تنها بستر اجرای احکام را شامل می‌شود و نه مقبولیت و پذیرش امامت را.

وی افزود: احکام منشا الهی دارد و باید از سوی کسانی که خداوند برگزید مانند پیامبران و امامان اجرا شود، از این رو نباید مبنای حکومت امامان را انتخاب مردم بگذاریم.

امام‌جمعه گتاب ادامه داد: درست است به برخی ائمه اجازه داده نشد تا حکومت تشکیل دهند اما امامت و ولایت از آنان برداشته نشد، ائمه اطهار شارح شارعان وحی هستند.

وی در پایان گفت: در امر ولی‌فقیه نیز اصل مشروعیت بر مینای حکم الهی است و بستر لازم برای اجرای احکام الهی از طریق حکومت امکان‌پذیر است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين