امروز : جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/24 - 12:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کَن معرفی شدند

محمد محمودی| un-certain-regardجایزه برای کارهای نو و نگاهی نو (Un Certain Regard)بخشی از جشنواره فیلم کن است که در سال ۱۹۹۸ به منظور تشویق و حمایت از فیلم‌سازان ملیت‌های مختلف و با اعطای جایزه از سوی فرانسه ایجاد شد.

از سال ۲۰۰۵ جایزه‌ای به ارزش ۳۰هزار یورو به برندگان این بخش اعطا شده است.

جعفر پناهی کارگردان ایرانی در سال ۲۰۰۳ برای فیلم طلای سرخ موفق به کسب جایزه برای کارهای نو و نگاهی نو جشنواره بین‌المللی فیلم کن شد.

علاوه بر جعفر پناهی، بهمن قبادی کارگردان ایرانی در سال ۲۰۰۹ برای فیلم کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره این جایزه را برد.

شصت و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کَن، در حال برگزاری ست که امشب برندگان اصلی آن مشخص خواهد شد.

بخش نوعی نگاه جشنواره کن،متشکل از پنج بخش است؛

بخش اول،جایزه اصلی (UN CERTAIN REGARD AWARD) که فیلم« HRÚTAR » ساخته گریمر هاکونارسون از ایسلند ،برنده این جایزه شد.

بخش دوم،بخش جایزه ویژه هیئت داوران (JURY PRIZE) که فیلم «خورشید بالاآمده»ساخته دالیبور ماتانیک از کرواسی برنده این جایزه شد.

بخش سوم ، بخش بهترین کارگردانی،(BEST DIRECTOR PRIZE) که فیلم «سفر به ساحل» ساخته کیوشی کوروساوا برنده این جایزه شد.

بخش چهارم، بخش استعداد(UN CERTAIN TALENT PRIZE) که فیلم «گنجیه» ساخته مشترک رومانی و فرانسه،به کارگردانی ِ کورنِلیو پورومبِئو برنده این جایزه شد.

و بخش پنجم، بخش جایزه آینده نویدبخش(PROMISING FUTURE PRIZE)که جایزه این فیلم مشترکاً به فیلم «ناهید» ساخته آیدا پناهنده از ایران و فیلم «ماسان» ساخته نیراج قیوان از هند تعلق گرفت.توضیح و بررسی بیشتر بخشِ پنجم این بخش از جشنواره را می توانید اینجا مشاهد نمایید.

ریاست این بخش را ایزابلا روسیلینی بر عهده دارد.

شصت و هشتمین دوره جشنواره سینمایی کن از ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) در جنوب فرانسه کار خود را آغاز کرد. این جشنواره تا ۲۵ ماه مه (۴ خرداد) ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين