امروز : چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/24 - 13:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رقابت ۳۶۶ اثر در بخش‌ مسابقه ایران و بین الملل جشنواره فیلم «شهر»

به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم شهر؛ هیات داوران فیلم های کوتاه جشنواره فیلم شهر، حضور سه فیلم ایرانی در بخش بین الملل و رقابت ۳۶۶ اثر در بخش‌ های مختلف مسابقه ایران و بین الملل از اخبار مربوط به این جشنواره است.۲۰۱۵۰۵۲۳۱۲۵۴۰۱۸۸۷

مجتبی راعی، علی روئین‌تن، بهرام توکلی، وحید موسائیان و مجید برزگر اعضای هیات داوران بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه جشنواره را تشکیل می‌دهند و کار ارزشیابی و داوری نهایی آثار راه یافته در این بخش را بر عهده دارند.

این پنج داور، ۳۹ فیلم کوتاه را در جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ارزیابی خواهند کرد که این آثار از بین ۴۱۳ فیلم کوتاه رسیده به دبیرخانه جشنواره انتخاب شده‌اند.

۳۰ فیلم سینمایی، ۳۹ فیلم کوتاه، ۲۰ فیلم ویدیویی، ۲۰ اثر مستند در بخش مسابقه سینمای ایران رقابت می کنند. همچنین، در مسابقه سینمای بین الملل ۱۲ فیلم سینمایی، ۳۳ فیلم کوتاه و ۱۶ فیلم مستند رقابت می کنند.

علاوه بر رقابت فیلم های سینمایی مذکور، ۲۰ عنوان طرح اولیه فیلمنامه سینمایی، ۱۵۶ فیلم شهروندی در بخش محله جشنواره، ۱۰ عنوان پوستر، ۱۰ مجموعه عکس فیلم های سینمایی و … در بخش اقلام تبلیغی حضور دارند.

بالغ بر دو هزار فیلم برای این دوره جشنواره در دبیرخانه این رویداد سینمایی ثبت شده است. هزار و ۱۶۴ اثر در بخش سینمای ایران شامل: بخش مسابقه فیلمنامه نویسی سینمایی(طرح و ایده فیلمنامه)۲۵۱  عنوان اثر، ۴۱۳ فیلم های داستانی، ۱۱۳ فیلم ویدیویی،  ۲۸۴ مستند نیمه بلند و بلند و حدود ۴۰۰ فیلم سینمایی در کنار ۹۴۹ اثر برای بخش های اقلام تبلیغی(عکس، پوستر، عنوان بندی، تیزر و آنونس و ۱۵۶ فیلم کوتاه شهروندی محصول مشترک ۱۰۷۰ هنرجوی آماتور.

این در حالی است که در عرصه بین الملل جشنواره شهر نیز، تاکنون ۳۳۲ اثر خارجی به دبیرخانه ارسال شده است که از آن میان، ۲۹۸ فیلم با مقررات جشنواره مطابقت داشته‌اند .در میان ۲۹۸ اثر مورد بررسی، ۶۴ فیلم سینمایی، ۱۵۶ فیلم کوتاه (داستانی/ مستند / پویانمایی)، ۴۷ مستند بلند و نیمه بلند و ۳۱ اثر برای بخش “اینک خاورمیانه” به چشم می‌خورد. سطح استقبال فیلمسازان خارجی متقاضی برای این رویداد سینمایی حتی، از جشنواره مستقل بین المللی فجر هم فراتر رفته است. آثار فیلمسازان کشورهای مختلف از جمله: کشورهای اتریش، اردن، اروگوئه، اسپانیا، استونی، اسلوونی، افغانستان، چین، روسیه، رومانی، ژاپن، سریلانکا، سنگاپور، سوئد، آلمان، امارات متحده عربی، آمریکا، انگلستان، ایتالیا، ایرلند، سوئیس، شیلی، صربستان، عراق، فرانسه، فلسطین، فنلاند، ایرلند، بحرین، برزیل، بلژیک، بلغارستان، بنگلاد، بوسنی و هرزگوین، پاکستان، پرتغال، پرو، تاجیکستان، ترکیه، الجزایر، کانادا، کره جنوبی، کرواسی، لبنان، لهستان، مصر، مکزیک، نروژ، هلند، هندوستان، ونزوئلا، یونان متقاضی حضور در این جشنواره هستند این در حالی است که جشنواره شهر بر اساس موضوعات مشخص طراحی شده و این آثار به حسب موضوعات اعلام شده شرکت کرده اند.

۱۱ سالن سینمایی شهر تهران با مرکزیت پردیس سینمایی ملت میزبان پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر خواهد بود.۱۵۰۷

اعلام سه فیلم ایرانی بخش مسابقه سینمای بین الملل جشنواره شهر:

سه فیلم سینمایی«امروز» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی، «دربند» به کارگردانی پرویز شهبازی و «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا رئیسیان برای بخش مسابقه و رقابت سینمای بین الملل جشنواره شهر انتخاب شدند.

علاوه بر این فیلم های سینمایی منتخب از ۵۲ کشور جهان هم در این بخش به رقابت خواهند پرداخت.

شایان ذکر است پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از امروز سوم خرداد تا ۱۲ خرداد به دبیری سیاوش حقیقی برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين