امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/22 - 17:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مطرح کرد

صاحبان فیش‌های نجومی از درک مقام شهدا عاجزند

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای گفت: آنان که خود را اسیر و محدود به این دنیا کردند و به امور دنیایی چون شهرت، قدرت و ثروت دل بستند، از بیت‌المال غارت می‌کنند، به جای خدمت بر مردم منت می‌گذارند در زمره شهدا جایی ندارند، صاحبان فیش‌های نجومی از درک مقام شهدا عاجزند.


گزارش بابل نوین، به همت پایگاه بسیج سیدالساجدین یادواره شهدای سادات‌محله بابل با حضور مردم منطقه در مسجد جوادالائمه این محل برگزار شد.

سردار علیجان میرشکار فرمانده اسبق لشکر ۲۵ کربلای مازندران در این مراسم با گرامی‌داشت یاد شهدای گرانقدر شهرستان بابل اظهار کرد: از برکات انقلاب اسلامی این بود که محله‌‌ای کوچک چون سادات‌محله شهیدان بسیاری را در دامان خود پرورش داد، ایثار و از جان‌گذشتگی این شهیدان نشان‌دهنده بصیرت مردم سادات‌محله است.

وی افزود: فارغ از بازی‌های سیاسی و دسته‌بندی‌های جناحی مردم ما همواره به شهیدان ارادت دارند، مردم هر فکری داشته باشند در برابر عظمت شهدا، خانواده آنان و ایثارگران سرتعظیم فرود می‌آورند، این نگاه مملو از ادب و احترام، برگرفته از دین ماست.

فرمانده اسبق لشکر ۲۵ کربلای مازندران ادامه داد: در دین اسلام شهید و شهادت، جهاد و مجاهدت جایگاه والایی دارد، امیرالمومنین(ع) با آن همه عظمت که در نزد خداوند و پیغمبر داشتند آرزوی شهادت می‌کردند و جایگاه شهدا از درگاه الهی خواستار بودند، از نگاه علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) لازمه سعادت شهادت است.

سردار میرشکار تصریح کرد: ائمه به ما آموزش می‌دهند که طالب این مسیر باشیم، هم‌نشینی و مباحثت با شهدا را از خداوند بخواهیم و همه این تاکیدها در روایات، دعاها نشان‌دهنده جایگاه والای شهدا است.

وی افزود: ما در روز برای ۱۰ بار در نمازمان می‌خوانیم که خدا ما را به راه راست هدایت کند، در واقع از خدا می‌خواهیم ما را در زمره کسانی که نعمت خود را بر آنان تمام کرده قرار دهد، همان کسانی که به سعادت شهادت دست یافتند، با شهادت است که هم‌نشینی با صالحین، ائمه و پیامبران محقق می‌شود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: هرکسی لیاقت و ظرفیت این را ندارد که به شهادت برسد،  برای برخی حتی جهاد هم امکان‌پذیر نیست، در شهادت تنها برای بندگان خاص خداوند باز می‌شود.

میرشکار اظهار کرد: کسانی که دلبسته چند سال زندگی دنیوی هستند به شهادت نخواهند رسید، کسی که بتواند دیدش را گسترده کند و ان سوی دنیا را ببیند عظمت شهادت را درک خواهد کرد، شهیدان این دنیا را مزرعه‌ای می‌دانند که در آخرت از آن برداشت خواهند کرد و تمام زرق و برق‌های این دنیا را با رزق الهی و هم‌نشینی با امامان معاوضه می‌کنند.

وی ادامه داد: آنان که خود را اسیر و محدود به این دنیا کردند و به امور دنیایی  چون شهرت، قدرت و  ثروت دل بستند، از بیت‌المال غارت می‌کنند، به جای خدمت بر مردم منت می‌گذارند در زمره شهدا جایی ندارند، صاحبان فیش‌های نجومی از درک مقام شهدا عاجزند.

فرمانده اسبق لشکر ۲۵ کربلای مازندران با بیان اینکه شهدا خدا را همواره ناظر بر خود می‌دیدند گفت: شهدایی که در دهه متولد شدند زیر بار تمامی هجمه‌های فرهنگی و فضای مجازی به جایی رسیدند که در وصیت‌نامه خود می‌نویسند خدا بیدار است، اینان خدا را همواره شاهد بر عمال خود می‌دانستند.

وی افزود: در وصیت‌نامه شهدا می‌خوانیم که اگر به شهادت رسیدن در راه خدا باشد برای این سعادت شکرگذار خواهند بود، ما انسان‌های دل‌بسته به دنیا این‌ها را که می‌خوانیم باید از خود شرمنده شویم و به این جایگاه نخواهیم رسید مگر اینکه توجه خود را به قرآن، معرفت دینی، اهل‌بیت، پیامبران و خدا بیشتر کنیم تا حُر شویم.

این فرمانده دفاع مقدس با اشاره به ویژگی‌های حر تصریح کرد: شاخصه یک حر این است که دارای محبت به اهل‌بیت، معرفت و شناخت آنان باشد و از امامان اطلاعت محض کند، وقتی این ویژگی‌ها را در ما ایجاد شود به آنجا می‌رسیم که مانند خانواده‌ای در همین استان پنج شهید را تقدیم انقلاب کنیم.

وی ادامه داد: شهیدان این‌گونه بودند که جان خود را برای حفظ نظام دادند و انقلاب را فدای خود نکردند، آن‌گونه بصیرت داشتند که خود را مدیون انقلاب می‌دانستد نه انقلاب را مدیون خود.

این یادگاردوران دفاع مقدس با تاکید بر مجهز بودن مسئولان به بصیرت بیان کرد: امروزه دشمن به دنبال این است که این بصیرت، محبت و معرفت به اهل‌بیت در نسل بعدی این انقلاب وجود نداشته باشد تا بتواند به کشور دست‌دراز کند، اگر در داخل  شهید فهمیده‌ها را از کتاب‌ها حذف کنند آرزوی آنان را محقق خواهد ساخت.

میرشکار در پایان گفت:  همان‌گونه که تمام حواس شهدا در زمان حیاتشان به حسینیه جماران بود و معیار پذیرش و رد افراد را در کلام امام‌خمینی می‌یافتند، اکنون نیز ما باید پیرو  حضرت‌امام‌خامنه‌ای به عنوان پرچمدار این انقلاب باشیم و بدانیم که لازمه مقابله با دشمن بصیرت است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين