امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/23 - 17:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

توانمندی دفاعی و موشکی حق مسلم جمهوری اسلامی است/ قدس نماد مقدس آحاد امت اسلامی

امام جمعه بابل گفت: حق مسلم جمهوری اسلامی است که دارای توانمندی دفاعی و موشکی باشد، این عناصر خواستند آتش‌بازی کنند و جز ترقه‌بازی کاری نتوانستند انجام دهند سپاه با این اقدام سیلی سنگینی به آن‌ها زد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام‌جمعه بابل در خطبه‌های امروز نمازجمعه بابل با تقدیر از حضورحماسی مردم این شهر در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی و ابتکار تاریخی امام راحل در نامگذاری روز قدس، امروز مساله مسجدالاقصی و حمایت از آرمان فلسطین نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه سراسر جهان را در نوردیده است.

وی افزود: مقاومت اسلامی کمر رژیم صهیونیستی را شکست و انقلاب اسلامی سرمنشا بیداری و مقاومت اسلامی است، گروه‌های مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین از انقلاب اسلامی الهام گرفته‌اند.

امام‌جمعه بابل با اشاره به جایگاه نخست مسجدالاقصی در اسلام، ادامه داد: قدس نماد مقدسی برای آحاد امت اسلامی و غیر مسلمان است اما صهیونیست‌ها اهتمام خود را برای تخریب قبله نخست مسلمانان به کار بستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: امام راحل با نامگذاری روز قدس سعی در آشکار کردن چهره خبیث رژیم صهیونیستی و حقایق مساله فلسطین کرد و خیانت برخی دولت‌های اسلامی به مساله فلسطین و به ویژه رژیم آل سعود نمی‌تواند خللی در مسیر مقاومت اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی ایجاد کند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: گروهک‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت رژیم صهیونیستی هستند تا مقاومت اسلامی را بشکنند اما امروز به برکت مقاومت و ایستادگی مقاومت پیروز میدان در سوریه و عراق شده است.

وی با اشاره به روزه داری مومنان خدا در ماه مبارک رمضان افزود: از جمله جلوه‌های باشکوه امت اسلامی، نمازعید فطر است که امید است شاهد حضور تجمعی و بزرگ نماز عید فطر باشیم و صمیمانه از امامان جماعت مساجد تقاضا دارم که با تعطیلی نمازعید فطر در مساجد کوچک نماز باشکوه عید را در مصلا برگزار کنیم.

خطیب جمعه بابل یادآور شد: سال گذشته نمازعید فطر مصلی جمعه بابل مملو از جمعیت بود که دارای شکوه و عظمت خوبی بود، هر چه این مجموعه گسترده‌تر باشد شکوه و عظمت این نماز بیشتر می‌شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه دیده می‌شود کسانی اقدام به جمع آوری فطریه در این روز می‌کنند که شایستگی این کار را ندارند، افراد امین را پیدا کنید و این واجب را به دست آن‌ها برسانید، هزینه کردن فطریه برای کارهای عمرانی جفا در حق نیازمندان و فقرا است و برخی از نیازمندان و افراد بی‌بضاعت یکسال منتظر فطریه هستند شما نگذارید فطریه از مسیرش منحرف شود.

روحانی با اشاره به روز تبلیغات اسلامی گفت: روز تبلیغات اسلامی را گرامی می‌داریم و از تلاش‌های مبلغان دینی و روحانیون عزیز در ترویج و اشاعه فرهنگ دینی تقدیر می‌کنم، روز تبلیغات اسلامی یادآور نقش تبلیغات در میان جامعه ما است و  روحانیون و مبلغان دینی نقش بسزایی در اشاعه فرهنگ دینی دارند.

وی با اشاره به حمله موشکی سپاه به مواضع داعش اظهار کرد: از حرکت ارزشمند یگان موشکی سپاه که به امر مقام معظم رهبری این تدبیر انجام شد سپاسگذاریم و شش موشک با گذشت از دو کشور به مقر اصلی عناصر خبیث تروریستی تکفیری اصابت کرد و سیلی سنگینی به آن‌ها وارد نمود که این بسیار خوشایند مردم ما بود.

امام جمعه بابل ادامه داد: این حق مسلم جمهوری اسلامی است که دارای توانمندی دفاعی و موشکی باشد، این عناصر خواستند آتش‌بازی کنند و جز ترقه‌بازی کاری نتوانستند انجام دهند   سپاه با این اقدام سیلی سنگینی به آن‌ها زد.

وی تاکید کرد: احساس غروری برای آحاد ملت ما بوجود آمد و ملت ما حق دارد قدرت خود را به دشمن نشان بدهدف صدای سیلی خوردن داعش از یگان موشکی بر گوش دیگر دشمنان ما در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی و آل‌سعود طنین انداخت.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: برخی‌ها با تیراندازی به صیادان بی‌دفاع و به شهادت رساندن و دستگیر کردن آن ‌ها سعی در قدرت‌نمایی خود داشتند ولی بدانند در صورت کمترین غلطی از ناحیه آن‌ها باید منتظر سیلی سخت نظام جمهوری اسلامی باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين