امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/23 - 19:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام جمعه کرج: عامل تفرقه بین مردم قطعا وارد بهشت نمی‌شود

به گزارش بابل نوین،امام‌جمعه کرج با بیان اینکه با اعمال تحریم‌های جدید می‌توان گفت برجام پاره شده است، گفت: شَرِ رژیم صهیونیستی به‌زودی از سر دنیا کوتاه می‌شود.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه اول نماز جمعه امروز کرج با اشاره به گناهان زبان اظهار داشت: اهل تقوا در کنترل زبان دقت دارند.

وی با مذمت گناه سخن‌چینی و آثار زیانبار این کار افزود: کنترل نکردن زبان دارای آثار زیان‌باری بوده و یکی از این آثار عدم اعتماد مردم به شخص سخن‌چین و‌ پیامد دیگر این عمل زشت رسوایی فرد نمام است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه سخن چینی در آخرت هم دارای تبعات زیان‌باری است، بیان کرد: یکی از آثار آخرتی نمامی، عذاب  قبر است.

وی با بیان اینکه برخی به قبر و قیامت اعتقاد ندارند که نمامی می‌کنند و حتی این کار را به‌صورت ۲ طرفه بین افراد انجام می‌دهند، عنوان کرد: عامل تفرقه بین مردم قطعا وارد بهشت نمی‌شود و از رسول خدا(ص) نقل شده که شخص نمام و سخن‌چین در قیامت به صورت میمون محشور می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه نمامی به تعبیر روایات از غیبت بدتر است چون در نمامی دورغ هم اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: غیبت و سخن چینی ایمان را بی‌شاخه و برگ و تهی می‌کند.

خطیب جمعه کرج در خطبه دوم نماز با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: روز قدس روز حیات اسلام است و همه باید برای زنده نگه داشتن این روز تلاش کنند.

وی افزود: روز قدس علامت صدور انقلاب اسلامی بوده و با وجود این روز یکی از مبانی انقلاب تحقق پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه شر رژیم منحوس صهیونیستی به زودی از سر دنیا کوتاه می‌شود، گفت: به‌زودی به فضل پروردگار منشأ ظلم و فساد در دنیا نابود شده و بینی این جرثومه فساد به خاک مالیده می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: آمریکا و اسراییل بیشتر جنایات خود را با اسم حقوق بشر انجام می‌دهند. این کشورها منشا ظلم و شر در دنیا هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به عملیات غرور آفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مبارزه با داعش در خاک سوریه اظهار داشت: دیرالزور یکی از مناطق حساس سوریه است. این عملیات خواب تروریست‌ها را برهم ریخت و  در این سطح، کار سخت و پیچیده‌ای بوده و دارای خطرات فراوان در ابعاد مختلفی است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه اگر یکی از موشک‌ها از مدار خود خارج شده بود اتفاقات ناگواری به وقوع پیوسته بود، گفت: فرزندان دلیر و انقلابی به مدد الهی و دعاهای پاکان و‌ پدران و‌ مادران شهدا و با فرمان مقتدرانه امام خامنه‌ای از پس این کار به خوبی برآمدند و کاری شبیه معجزه در سطح جهان به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در این عملیات ایران با صلابت تمام اقدام کرد و نشان داد در قبال منافع حیاتی خود انعطاف ندارد و اعلام کرد که اگر کسی بخواهد امنیت کشور را به هم بزند باید منتظر موشک باشد.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه نفس آمریکا، اسرائیل و عوامل منطقه‌ای آنها مانند آل‌سعود بعد از این عملیات در سینه‌هایشان حبس شد، عنوان کرد: امیدواریم که صدای سیلی‌ای که داعش خورد به گوش حامیانش برسد و این اقدام پیام‌های مهمی برای منطقه و جهان اسلام داشت.

وی با بیان اینکه همه بدانند که توان موشکی ایران واقعیتی است که نمی‌توان آن را با قطعنامه و مذاکره حذف کرد، گفت: باطل بودن سخنان افرادی که توان موشکی را زیر‌سوال برده و اعلام می‌کردند که برای پیشرفت نیاز به موشک نداریم مشخص شد که چقدر باطل و گزاف بود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه اقتدار ملی دارای مولفه‌هایی است، بیان کرد: برخی خواسته یا ناخواسته کشور را به سمتی هدایت می‌کنند که صلابت و اقتدار از کشور گرفته شود.

خطیب جمعه کرج با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب در جمع دانشگاهیان اظهار داشت: موضوع سند ۲۰۳۰ باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: اینکه مطرح می‌شود ‌تصویب شده این سند کنار گذاشته شود درست نیست و حقیقت غیر از این است و مصوبه که اعلام شده دو پهلو است و هرگز بر ابطال سند استعماری ۲۰۳۰ دلالتی ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه آقایان ‌‌سبب ابطال رسمی سند نشده‌اند، گفت: ‌با این مصوبه از شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز اجرای رسمی جز به جز سند را گرفته‌اند و این یک فاجعه فرهنگی است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه در حال حاضر کاری در راستای اجرای این سند انجام نمی‌دهند، عنوان کرد: طی چند روز آینده جز به جز پیش می‌روند و باید خیلی شفاف و محکم اعلام کنند که این سند باطل است و دست از مماشات بردارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه نباید خودتان را در مقابل بیگانگان ببازید، گفت: داشته‌های ما به مراتب بیشتر و مترقی‌تر از دشمنان است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: به یک مرتبه برای انحراف افکار عمومی فضای مجازی از مسائل غیر‌ضروری پر می‌شود که لازم است دوستان هوشیار و بصیر باشند. مطالبه‌گری موضوعات اصلی نباید کنار گذاشته شود و یکی از مسائل اصلی کشور مسئله برجام است.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه با اعمال تحریم‌های جدید می‌توان گفت برجام پاره شده است، تاکید کرد: هنوز بیانیه‌ای از آقایان در مقابله با دشمنان دیده و شنیده‌ نشده و خود اروپاییان اذعان می‌کنند که برجام نقض شده است اما آقایان اعلام می‌کنند که باید مطالعه کنیم که آیا برجام نقض شده است یا نه.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه افکار را مشغول موارد غیرضروری نکنید، گفت: در این زمینه لازم است بصیرت لازم حفظ شود.

امام‌جمعه کرج با اشاره به تغییرات در سیستم قدرت عربستان بیان کرد: این تغییرات ان‌شاءالله زمینه تغییرات حکومت آل‌سعود را فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد نماز عید برگزاری باشکوه است، گفت: باید نماز عید فطر به‌گونه‌ای برگزار شود که صلابت و اقتدار نماز عید از بین نرود و نمازهای متعدد در شأن شهر کرج نیست و باید نمازها با انسجام و وحدت بیشتری برگزار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم توجه به مقوله فرهنگ در استان البرز و وجود برخی بی‌مهری‌ها به هنرمندان با استعداد این استان، گفت: فرهنگ و هنر مسئله دارای اهمیت است اما متاسفانه دچار ولنگاری فرهنگی هستیم.

وی ادامه داد: در استان البرز کارهای خوبی توسط اصحاب فرهنگ و هنر البرز انجام شده که متاسفانه در استان به بی‌مهری مبتلا هستند و به خاطر تنگ‌نظری‌ها و سیاست‌بازی، عده‌ای با این گونه موارد آشنایی ندارند؛ آسیب جدی به مسئله فرهنگ و هنر البرز زده شده ‌که کار فراوانی لازم دارد.

وی گفت: برای اداره ارشاد کسی را معرفی کردند که من با توجه به شناخت اجمالی قبول نکردم و اعلام کردم که پذیرفته نیست. کسی معرفی شد که مورد پذیرش مجموعه فرهنگی استان نیست.

امام‌جمعه کرج همچنین هفته قوه قضاییه را تبریک گفت./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين