امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/24 - 19:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
خرازی:

فرا ملی شدن جهان ردیابی تهدیدات امنیتی را غیرممکن کرده است

به گزارش بابل نوین، «کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی روز شنبه در ششمین مجمع جهانی صلح در شهر پکن با بیان اینکه جهانی شدن به ضد خود یعنی ضد جهانی شدن تبدیل شده است، اظهارداشت: گسترش بیکاری، تروریسم، عدم امنیت در فضای واقعی و فضای سایبری را در پی داشت که امروزه به یک پدیده فراملی بسیار پیچیده تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: برخلاف دولت‌ها که محدود به مرزهای خود هستند، جهان به صورت فزاینده فراملی شده است به طوریکه ردیابی، رصد و ارزیابی تهدیدات امنیتی غیرممکن گردیده است وبه دلیل وابستگیهای متقابل کشورها در عصر جهانی شدن، عدم امنیت در یک جامعه می تواند بر جوامع دیگرنیز تاثیر بگذارد.

عدم همکاری جمعی کار را درمبارزه با تروریسم دشوار می‌سازد

خرازی افزود: در این میان آنچه که بیش از همه کار را برای کشورها جهت مبارزه با تروریسم مشکل می سازد عدم همکاری جمعی است، به ویژه آنکه عدم همکاری کشورها و احیاناً اختلاف بین آنها می تواند فضای بیشتری را برای تروریسم فراهم سازد.

ششمین مجمع جهانی صلح به همت دانشگاه شین هوا چین با هدف همگرایی کشورها به منظور کاهش اختلافات برگزار می شود.

در این اجلاس دو روزه علاوه بر خرازی، حامد کرزای رییس جمهور سابق افغانستان، سرگی ایوانف وزیر خارجه سابق روسیه، کوین راد نخست وزیر سابق استرالیا و تنی چند از شخصیتهای سیاسی دنیا حضور داشتند.

در خاتمه سخنرانی خرازی جلسه پرسش و پاسخ میان او و شرکت کنندگان برگزار شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين