امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/25 - 19:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقش پارلمان‌ها در مبارزه با تروریسم از اهمیت فراوانی برخوردار است

به گزارش بابل نوین، احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و قزاقستان که به این کشور سفر کرده است با ولادیمیر کارپوویچ نایب رئیس مجلس نمایندگان جمهوری قزاقستان دیدار کرد.

امیرآبادی در این دیدار با اشاره به پیشینه روابط دوستانه دو کشور گفت: گسترش مناسبات ایران و قزاقستان بویژه در عرصه پارلمانی در شناخت توانمندی های دو کشور و استفاده از آنها در جهت تحکیم و تقویت همکاری ها و تعاملات دوستانه فیمابین از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی همچنین تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را نشانه علاقمندی طرفین برای گسترش تعاملات در زمینه های مختلف دانست و افزود: افزایش ارتباط میان کمیسیونهای تخصصی و گروههای دوستی پارلمانی راه را برای توسعه همکاری در عرصه های اقتصادی و تجاری هموار می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و قزاقستان در ادامه با تمجید از برگزاری همایش پارلمانی حمایت قانونی از اقتصاد فناوری و همچنین نمایشگاه اکسپو آستانه گفت: گسترش مبادلات تجاری و بازرگانی میان ایران و قزاقستان و تبادل تجربیات در زمینه استفاده از فناوری های نوین در اقتصاد، ضمن افزایش سطح مبادلات دو کشور، زمینه مناسبی را برای توسعه همکاری میان کشورهای منطقه فراهم می‌کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد و گسترش تروریسم در منطقه و جهان گفت: مبارزه با این پدیده شوم نیازمند همکاری همه کشورهاست و نقش پارلمان ها در این زمینه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه این دیدار گفت: افزایش رفت و آمد و تبادل نظر میان مسئولان سیاسی و پارلمانی دو کشور در توسعه ارتباطات فیمابین مؤثر است.

ولادیمیر کارپوویچ نایب رئیس مجلس نمایندگان قزاقستان نیز در این دیدار با اشاره به ٢۵ سالگرد برقراری روابط سیاسی دو کشور گفت: گسترش مناسبات ایران و قزاقستان در تمامی زمینه ها بویژه در عرصه های اقتصادی و تجاری به نفع دو ملت است.

وی با ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی ایران به قزاقستان و شرکت در همایش پارلمانی حمایت قانونی از اقتصاد فناوری گفت: مجلس قزاقستان از توسعه ارتباطات دو کشور بویژه در عرصه پارلمانی حمایت می کند.

کارپوویچ همچنین از گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور خواست تا ضمن شناسایی توانمندی های دو کشور، زمینه لازم برای گسترش هرچه بیشتر مناسبات فیمابین در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را فراهم کنند.

نایب‌رئیس مجلس قزاقستان در پایان این دیدار ضمن تاکید بر لزوم مبارزه جدی با تروریسم گفت: جمهوری اسلامی ایران شریک قزاقستان در برقراری صلح و امنیت در منطقه است و تداوم رایزنی و تبادل نظر میان دو کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين