امروز : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/24 - 16:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد فرانسوی‌ها از جایزه «نخل سگ» در جشنواره کَن

جایزه «نخل سگ»(The Palm Dog Award) ، یکی از جایزه هایِ جشنواره کَن است که توسط نهادهای مستقل، اهدا می شود و این جایزه توسط مرکز فیلم بریتانیا اهدا می شود.این بخش از جوایز که توسط نهادی مستقل اهدا می شود،۹ جایزه دارد که یکی از آنها جایزه «نخل سگ» یا بهترین اجرای سگ خانگی می باشد.این جایزه خارج از بخش مسابقه است.

جمعه شب در کنار معرفی برندگان جوایز دو هفته کارگردانان و سینه فونداسیون، «نخل سگ» جشنواره کن نیز که به بهترین سگ حاضر در فیلم‌ها اهدا می‌شود، برنده‌اش را شناخت.

لاکی، سگی که در فیلم پرتغالی «شب‌های عربی» حضور داشت، این جایزه را از آن خود کرد. مرکز فیلم بریتانیا نیز این سگ را به عنوان سگ برتر فیلم‌ها انتخاب کرده بود.

کیت مویر منتقد فیلم گفت این سگ ۱۰ نوع پرش مختلف در این فیلم انجام داده است.

این سگ که پودلی ترکیبی از مالتی و مینیاتوری است، در برخی از صحنه‌های گفتگوی فیلم با پارس کردن نیز شرکت می‌کرد.

جایزه دوم این بخش نیز به سگی به نام باب رسید که در فیلم «خرچنگ» با بازی کالین فارل و راشل وایز حضور داشت.

اهدای این جایزه با انتقاد فرانسوی‌هایی روبه رو شده که اهدای جایزه به سگ‌ها را سبک‌سری و رفتاری بی معنی آن هم برای جشنواره‌ای با این حد از سطح تفکر می‌خوانند.

یک گزارشگر فرانسوی نیز گفت: من سگ‌ها را دوست دارم ولی از زاویه دید فرانسوی اهدای جایزه به یک سگ در جشنواره فیلم سینمایی یک کم غیرمانوس است. انگلیسی ها یک کم عجیب‌اند، بگذارید آنها این کار را بکنند.

اما پیتر بردشاو از اعضای داوری نخل از این تفسیر کمی متغییر شد و تاکید کرد که چنین رویدادهایی به عنوان یک حس مشترک انگلو ساکسون باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. این منتقد بریتانیایی از اعضای اهدای این جایزه است که از سال ۲۰۰۱ و توسط منتقدان بین‌المللی فیلم در کن،تابی راس اهدا می‌شود. این جایزه می‌تواند به سگی واقعی یا انیمیشنی تعلق بگیرد.

در سال ۲۰۰۹ سگ انیمیشن «بالا» این جایزه را برد و سال ۲۰۱۱ سگ فیلم «هنرمند».

محمد محمودی/به نقل از ورایتی

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين