امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/26 - 10:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌‌جمعه بابل:

عید سعید فطر روز تولد مجدد معنوی انسان است

امام‌‌جمعه بابل گفت: روز عید سعید فطر روز تولد مجدد معنوی انسان است و باید در جهت نزدیکتر شدن به خداوند متعال از فرصت بدست آمده استفاده کرد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام‌ جمعه بابل در خطبه‌های امروز این شهر با تبریک بهترین عید مسلمانان اظهار کرد: روز عید سعید فطر روز تولد مجدد معنوی انسان است و باید در جهت نزدیکتر شدن به خداوند متعال از فرصت بدست آمده استفاده کرد و پس از پاک شدن در ماه رمضان همچنان پاک ماند.

وی افزود: طهارت و نورانیت انسان در عید سعید فطر تجلی پیدا می‌کند و انسان روزه‌‌دار این روز را با جشن بندگی توام می‌نماید زیرا عید سعید فطر روز آغاز مجدد زندگی همراه با بخشش گناهان است.

خطیب روز عید فطر شهرستان بابل با اشاره به علل شادی مومنین در روز عید فطر ادامه داد: علت مهم شادی و سرور انسان روزه‌دار به خاطر رحمت خاصه و بی‌ کران خداوند متعال است.

این مقام مسئول تصریح کرد: روز عید فطر روز جایزه روزداری برای آنانی است که حس می‌کنند به خداوند متعال نزدیک‌تر شده‌اند و باید از این فرصت نزدیکی در ادامه راه زندگی استفاده وافر ببرند.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: دستاورد ویژه ماه رمضان را از امروز حفظ کنید تا خدای ناکرده این دستاوردهای معنوی که با کوشش و تلاش یک ماهه به دست آمده است به راحتی از دست نرود.

وی در پایان گفت: از حضور پرشور عزیزان نمازگزار در نماز روز عید فطر تقدیر می‌کنم به ویژه ائمه جماعت بزرگواری که با تعطیلی نمازهای عید فطر در مساجد اقدام به حضور در نماز باشکوه این عید در مصلای جمعه کردند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين