امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/26 - 11:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
خطیب عیدفطر بابلکنار:

مسلمانان در اجتماع عبادی فطر احتیاجات کشور و روش مقابله با دشمنان اسلام را بیابند

خطیب عیدفطر بابلکنار گفت: مسلمانان باید در اجتماع عبادی فطر، احتیاجات کشور و روش مقابله با دشمنان خونخوار اسلام را بیابند.

به گزارش بابل نوین،‍ حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های عید سعید فطر بخش بابلکنار با اشاره به حضور پرشور مردم در صفوف فشرده نماز فطر اظهار کرد: نماز عید فطر با شکوه‌ترین جلوه بندگی و اجتماع امت اسلامی است و زکات فطره، موجب قبولی روزه، سلامتی جسم، پاکسازی روح از رذایل اخلاقی، حفظ انسان از مرگ و تکمیل‌کننده روزه است.

وی افزود: نماز عید فطر تجلی رابطه انسان با خدا، رابطه با خلق خدا و رابطه با بهداشت (غسل و لباس پاکیزه) است.

خطیب عیدفطر بابلکنار ادامه داد: امت اسلامی با حفظ انسجام نباید بگذارند که قدرت‌های فاسد وسلطه‌گر پیکره مسلمانان را متفرق کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: اول سال برخی‌ها، ابتدای فروردین است(مانند نوجوانان)، برخی‌ها ابتدای پاییز (مانند کشاورزان) که درآمد مزرعه را حساب می ‌کنند و اول سال سالکان طریقت، عارفان و مؤمنان ماه مبارک رمضان است که چقدر سود بردند.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به برخی از دستاوردهای عید سعید فطر گفت: رسیدن به لقاالله، ترویج معارف دینی، شوق دیدار با امام زمان(عج)،حل مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم و وحدت مسلمین از دستاوردهای نماز عید فطر است.

وی افزود: شادی مؤمن در سایه بندگی خدا، وصول به عالی‌ترین مرتبه کمال، روز پیروزی عقل دوراندیش بر نفس اماره، رفع نیازمندان با پرداخت زکات از امتیازات عید فطر نسبت به اعیاد دیگر اسلامی است.

خطیب عیدفطر بابلکنار یادآور شد: وقتی ماه رمضان بهترین ماه است، عید فطر نیز که نتیجه آن است از بهترین اعیاد است و برجسته‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین ساعات عید فطر، لحظاتی است که منتظران راستین ظهور، آرزوی دیدار یار و در فراقش با دلی مملو از امید اشک می‌ریزند.

وی تاکید کرد: مسلمانان باید در اجتماع عبادی فطر، احتیاجات کشور و روش مقابله با دشمنان خونخوار اسلام را بیابند.

بابائیان ادامه داد: عید فطر، روز اتحاد و اعتصام دسته‌جمعی امت‌اسلامی به حبل‌الله است و روز یادآوری برانگیخته‌شدن از قبرها جهت حسابرسی خداست، اسلام دین سیاست و دیانت نیز عین سیاست است.

وی در پایان گفت: کسی که بتواند هدف خود را در آزمونی چون روزه و حج به دست آورد باید جشن موفقیت بگیرد و اعیاد فطر و قربان همان جشن موفقیت حجاج و روزه‌داران است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين