امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/28 - 12:26 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اختصاص اعتبار میلیاردی برای مرمت بناهای تاریخی مازندران

۳۲ پرونده مرمت بناهای تاریخی مازندران با ۵۳ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال اعتبار، مصوب شده در حال اجرا است.

به گزارش بابل نوین، دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه ۳۲ پرونده مرمتی با ۵۳ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال اعتبار، مصوب شده در حال اجراست گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال  جهت تجهیز موزه‌های استان هزینه شده است.

وی از ثبت ۲۵ آثر تاریخی و فرهنگی مازندران در لیست آثار ملی کشور در سال ۹۵ خبر داد و گفت: از این ۲۵ اثر ۸ اثر معنوی،۱۱ طبیعی و ۶ اثر تاریخی  است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از پرداخت ۵۹۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی به هنرمندان صنایع دستی و هنر‌های سنتی مازندران در سال ۹۵ خبر داد و گفت:۲۷  بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی در مازندران در این سال برپا شد.

بزرگ نیا با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۸۶ کارت مهارت در حوزه صنایع دستی صادر و تمدید شد افزود: اجرای طرح مطالعاتی اقتصاد مقاومتی در توسعه روستایی، اجرای طرح طراحی محصولات نساجی سنتی و لاک تراشی چوب و نمونه تولید ۱۵ اثر، آموزش تعداد ۱۳۷ نفر شاغلین صنایع دستی از جمله فعالت‌های این حوزه در سال ۹۵ است.

وی با اشاره به کسب مقام نخست کشور در برگزاری بازارچه‌های نوروی در سال ۹۵ گفت: ۳ رشته نساجی سنتی، لاک تراشی  و نمد و انتشار دو کتاب در رشته‌های لاک تراشی و نساجی سنتی جهت احیای و ترویج صنایع دستی صورت گرفت.

ثبت ۶۸۶ اثر از آثار تاریخی، فرهنگی، معنوی و طبیعی مازندران در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين