امروز : شنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/28 - 20:25 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرمان مهاجرتی ترامپ، آمریکا را از گزند تروریست‌های دست‌پرورده خود در امان نگاه نمی‌دارد

به گزارش بابل نوین، “علاالدین بروجردی” رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حکم دادگاه عالی آمریکا درباره فرمان مهاجرتی ترامپ و تایید کلی این حکم با لحاظ موارد استثناء برای ورود مسلمانان از چند کشور به ایالات متحده گفت: آمریکایی‌ها در خصوص دنیای اسلام و رویه برخورد با مسلمانان در سال‌های گذشته تا امروز سیاست متناقضی را در پیش گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: تقویت افراط‌گرایی در جهان اسلام از چند دهه گذشته یعنی از زمان اشغال خاک افغانستان توسط اتحاد جماهیر شورروی و بنیان‌گذاری القاعده در پاکستان و پس از آن حمایت و تربیت این گروه‌ها یک روی سکه این برخورد متناقض است.

بروجردی بیان داشت: در ادامه همین رویکرد باید به این موضوع نیز اشاره کرد که در سال‌های بعد از ایجاد و حمایت از القاعده به خصوص چند سال اخیر در تحولات عراق و سوریه، آمریکا گروهک‌های دیگری چون داعش و النصره را ایجاد و حمایت مالی کرد که این یک روی سکه سیاست آمریکایی‌هاست تا از اسلام چهره غیر واقعی و خشونت باری را در افکار عمومی ترسیم کنند.

نماینده مردم بروجرد اذعان داشت: از طرف دیگر به عنوان روی دوم سیاست‌گذاری در دوران ترامپ صورت می‌گیرد که برای ایجاد محدودیت ورود اتباع تعداد زیادی از کشورهای مسلمان است که این اقدام تحت عنوان مبارزه با افراط گرایی بوده که خود آمریکا به وجود آورنده و سیاست‌گذار آن بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از سو این موضوعات را تقویت و از طرف دیگر برای ورود مسلمانان به کشور آمریکا محدودیت ایجاد می‌کنند که هر دو روی سکه با سیاست اسلام ستیزی آمریکا همخوانی دارد که در عمل نفرت امت اسلامی را از آمریکا افزایش می‌دهد و برای آن‌ها هم سودی نخواهد داشت.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين