امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/29 - 14:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

طرح ممانعت از ورود مسلمانان به خاک آمریکا از امروز اجرایی می‌شود

نسخه اصلاح شده فرمان «دونالد ترامپ» برای ممانعت از ورود اتباع ۶ کشور مسلمان جهان از جمله ایران، از عصر امروز پنجشنبه، ۸ تیر اجرایی می‌شود.

به گزارش بابل نوین، به نقل از خبرگزاری سی ان ان، نسخه اصلاح‌ شده از فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» در خصوص ممانعت از ورود اتباع ۶ کشور با اکثریت جمعیت مسلمان از جمله ایران، یمن، سوریه، سومالی و سودان به خاک آمریکا از ساعت ۲۰:۰۰ به وقت محلی روز پنجشنبه (۱۷:۰۰ به وقت ایران) اجرایی می‌شود.
شبکه سی ان ان گزارش کرد، بنا بر این فرمان اجرایی، آزمون اتباع خارجی تحت حکم دیوان عالی آمریکا به این شکل است که اگر افراد «ادعای معتبر از روابط خوب و نزدیک خود» با یک نهادی همچون یک مدرسه یا موسسه شغلی در آمریکا ارائه دهند یا اینکه با یکی از افرادی که در آمریکا زندگی می‌کنند ارتباط نزدیک داشته باشند، بعنوان مثال همسر آنها در آمریکا زندگی کند، از این قاعده مستثی هستند در غیر این صورت، اتباع ۶ کشور لیبی، سوریه، ایران، سومالی، یمن و سودان به مدت ۹۰ روز از ورود به خاک آمریکا منع می‌شوند و پناهجویان تمامی کشورها نیز به مدت ۱۲۰ روز از ورود به خاک آمریکا منع می‌شوند.
یکی از مقامات ارشد آمریکا اعلام کرد، دستورالعمل جدید روز چهارشنبه (دیروز) به پست‌های فرامرزی ابلاغ شده است و می‌گوید که متقاضیان ورود به خاک آمریکا می‌بایست روابط خود را با والدین، همسر، پسر، دختر، داماد، عروس یا خواهر و برادران خود در آمریکا اثبات کنند.
وزارت خارجه یا وزارت امنیت داخلی آمریکا هنوز این دستورالعمل را منتشر نکرده‌اند و ممکن است تغییراتی در آن ایجاد شود.
گروههای حقوق بشری همچون سازمان عفو بین‌الملل در نظر دارند روز پنجشنبه (امروز) محققانی را به فرودگاههای آمریکا همچون فرودگاه بین‌المللی «دالس» و «جان اف کندی» اعزام کنند تا بر تحولات نظارت داشته باشند و بر اجرای این فرمان ممنوعیت ورود به خاک آمریکا در شرایط بروز هرگونه نزاع و درگیری نظارت کنند.
بنا به گزارش شبکه سی ان ان، طبق این فرمان اجرایی، شهروندان آمریکا، دارندگان کارت سبز، افرادی که در حال حاضر روادید آمریکا دارند، دو تابعیتی‌ها، اتباع خارجی که خانواده نزدیک آنها در آمریکا مستقر هستند یا اینکه روابط تحصیلی یا تجاری با آمریکا دارند از این فرمان اجرایی مستثنی هستند.
بعلاوه آنکه این فرمان اجرایی، صدور روادید و ورود افراد به خاک آمریکا را به صلاحدید وزارت امنیت داخلی و وزارت خارجه آمریکا را نیز مجاز می‌داند.
«دیوید لاپن» سخنگوی امنیت داخلی آمریکا در گفت‌وگو با سی ان ان تأیید کرد که فرمان اصلاح شده دونالد ترامپ «افرادی را که با اسناد مسافرتی قانونی وارد بنادر ورودی ما شده‌اند، تأثیری نمی‌گذارد». /ص

ایکنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين