امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/29 - 20:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا: موشک‌های سپاه از هر نقطه با دقت بالا شلیک می‌شوند

فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا، گفت: داعش و اربابان آن ها به دنبال انتقام هستند.

به گزارش بابل نوین، سردار حمیدرضا رستمیان در جمع خبرنگاران امنیت را یکی از نعمت های خداوند دانست و اظهار کرد: زمانی ارزش امنیت را متوجه می شویم که به ناامنی دچار شویم، جمهوری اسلامی دستخوش حوادث و بحران های زیادی بوده است، کودتاها، جنگ های شهری، شورش ها، ترورهای منافقین، ناامنی در جنگل های شمال و جنگ تحمیلی همگی نشانه های نقشه دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور است.

 رستمیان با بیان اینکه هزینه این امنیت پایدار را با جان فرزندانمان داده ایم، تصریح کرد:  ۲۳۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس، هزینه امنیتی است که موجب شده تا ایران جزو امن ترین کشور دنیا محسوب شود.
وی افزود: کشورهای دنیا آروز دارند به نقطه امنیت ایران برسند، با همه بحران هایی که داشتیم به قله های افتخار رسیده ایم.
رستمیان با بیان اینکه مردم مازندران در ایجاد شاخص ترین امنیت پایدار سهیم بوده اند، تاکید کرد: نقطه عطف امنیت پایدار ایران دوران دفاع مقدس بود که مردم مازندران در قالب لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا سهم ویژه ای دارند.
وی افزود: نیمی از ۱۰ هزار شهید مازندران در دوران دفاع مقدس مربوط به  لشکر ۲۵ کربلا است، مازندرانی ها در  لشکر ۳۰ گرگان، تیپ ۷۵ ظفر، تیپ ۵۸ مالک اشتر و سپاه مریوان حضور داشتند و به حماسه آفرینی دست زدند.
فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا با بیان اینکه ناامنی پس از دفاع مقدس نیز متوجه کشور بود، اظهار کرد: برای دفع این ناامنی رزمندگان اسلام در مرزها حضور یافتند تا حملات تروریست ها را دفع کنند.
رستمیان افزود: امسال برای حراست از مرزهای جمهوری اسلامی، لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در مرزهای شمال غرب حضور خواهد داشت که نتیجه آن هدیه امنیت به مردم کشور است.
وی با بیان اینکه داعش برای سرپوش گذاشتن به ناکامی هایش به دنبال انتقام گیری از مردم است، اظهار کرد: داعش و اربابان آن ها به دنبال انتقام هستند و می خواهند از عوامل خود استفاده کرده و ناامنی ایجاد کنند، هدف آن ها نیز نا امن نشان دادن ایران است اما نمی توانند ورود پیدا کنند و ناکام هستند.
فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا ایجاد حلقه های امنیتی کشور را بیرون از مرزها دانست و تصریح کرد: حضور مدافعان حرم در سوریه و عراق برای دفع حمله های تروریستی به داخل مرزها است همچنین حضور در مرزها نیز برای جلوگیری از نفوذ عوامل داعش به داخل کشور است.
رستمیان افزود: گروه هایی مانند کوموله  مکرات، پژاک، پ ک ک و اشرار مسلح از طریق عوامل کشورهایی همچون عربستان و آمریکا  آموزش می بینند و تامین نظامی و مالی می شوند.
فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در مورد جبهه مقاومت گفت: ما در مقابل استکبار و حامیان منطقه ای اش تنها هستیم اما در میدان عمل نشان دادیم که چه کسی قدرتمندتر است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نبرد با استکبار جهانی ساخته شده و نه برای حمایت از یک دولت خاص، ما ساخته شدیم تا از انقلاب اسلامی در هر کجای این کره خاکی دفاع کنیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: غربی ها فکر می کردند با انهدام ارتش سوریه شاکله جبهه مقاومت علیه اسرائیل فرو خواهد ریخت اما الان رژیم صهیونیستی به جای نگرانی از ارتش ۴۰۰ هزار نفری ارتش سوریه باید نگران بسیج بین المللی باشد که از کشورهای اسلامی در مرز سرزمین های اشغالی ایجاد شده است.
رستمیان با گرامیداشت شهدای خان طومان به رشادت های رزمندگان مازندرانی اشاره کرد و گفت: رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا در پشت شهر خان طومان مسقر شدند و در ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه درگیری سختی را آغاز کردند که این درگیری ها ۱۵ تانک نفربر و خودروی زرهی دشمن را به طور کامل منهدم کرد و ۷۰۰ نفر از انها به هلاکت رسیدند.
وی افزود: سردار سلیمانی در جلسه ای پس از حماسه خان طومان از رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا تقدیر کرد و گفت حماسه خان طومان در تاریخ ماندگار است و اگر این مقاومت ۱۴ ساعته انجام نمی شد دشمن به اهداف خود دست می یافت.
وی با بیان اینکه حماسه خان طومان نشانه دلاورمردی لشکر ۲۵ کربلا است، اظهار کرد: رزمندگان مازندرانی در برابر جبهه تکفیر در خان طومان شجاعانه ایستادگی کرند، جبهه ای  که دشمن تکفیری با رهبری آمریکا و حمایت کشورهایی همچون قطر، اردن و عربستان تجهیز شده بود.
سردار رستمیان با بیان اینکه گردان های بیت المقدس، فاتحین و ۲۵ گردان امام حسین در استان سازماندهی شدند، از آمادگی این یگان ها برای انجام ماموریت های مختلف خبر داد.
وی آمادگی نیروهای بسیجی در مازندران را بالا دانست و تاکید کرد: هرچه آموزش نیروها دقیق تر و کیفی تر باشد، شاهد حوادث کمتری خواهیم بود.
فرمانده عملیاتی لشکر ۲۵ کربلا، قدرت موشکی را یکی از توان های رزمی سپاه دانست و گفت: هر جایی که احساس کنیم نیاز به تامین امنیت ملی داریم، از توان رزمی مان استفاده می کنیم.
سردار رستمیان ادامه داد: موشک‌های شلیک شده اخیر بدست نیروهای توانمند داخلی ساخته شده و قابلیت آن را داشته که از هر نقطه‌ای شلیک شود و دقت بسیار بالایی دارد./د
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين