امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/29 - 21:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران تا دندان مجهز به موشک

نشریه آمریکایی نوشت: موشک‌های بالستیک یکی از صریح ترین بخش‌های بازدارندگی ایران هستند که باید به آن نبردهای نیابتی و جنگ‌های نامتقارن دریایی را افزود.

به گزارش بابل نوین، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» در تحلیلی پیرامون توان موشکی ایران نوشت: دفع حملات دشمنان منطقه‌ای، نخستین دلیل ایراندر شکل دادن بزرگترین نیروی موشکی درخاورمیانه است.

بر این اساس، برنامه موشکی ایران در زمان جنگ این کشور با دولت وقتعراق شتاب گرفت و از آن موقع تا کنون ایران با کشورهای لیبی ، کره شمالی و چین برای توسعه توان زرادخانه بزرگ و  متنوع از موشک‌های بالستیک و کروز که بخشی از سه مرحله بازدارندگی است، همکاری کرده است.

این نشریه با اشاره به انواع موشک‌های ایران و ذکر مشخصات فنی آن‌ها نوشت: در حالی که فهرست ارائه شده از موشک‌های ایران در این گزارش کامل نمی‌باشند اما امکان مرور کلی را درباره یکی از مهلک‌ ترین قابلیت‌های سپاه ایران فراهم می‌آورد.

موشک‌های بالستیک یکی از صریح ترین بخش‌های بازدارندگی ایران هستند که باید به آن نبردهای نیابتی و جنگ‌های نامتقارن دریایی را افزود.

در خاتمه این مطلب آمده است: در حالی‌که ایران و آمریکا در سوریه در جدال با هم نزدیک می‌شوند، توان موشکی ایران باید به یقین مورد توجه مقر «مرکز فرماندهی آمریکا» باشد./د

منبع:افکار نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين