امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مجموعه شعرهای کودکانه در «مشق آسمان»

«مشق آسمان» مجموعه شعرهای کودکانه مریم زندی به‌تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ «مشق آسمان» مجموعه شعرهای کودکانه مریم زندی به‌تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

زندی درباره این اثر گفت: مجموعه «مشق آسمان» شامل دوازده شعر کودک است که همگی این‌ها در قالب چهارپاره سروده شده‌اند، شعرها نیز شامل کشفیات کودکان از طبیعت و دنیای پیرامون آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: این مجموعه روایت‌های یک دختر کودک است از دنیای پیرامونش؛ شعرها نیز برای گروه سنی (ب) و (ج) دوم ابتدایی تا پنجم ابتدایی است.

زندی درباره تفاوت شعر کودک و خردسال اظهار داشت: شعر کودک زبان معیار باید باشد دلیلش این است که کودک زبان را یاد گرفته است، اما بهتر است که برای خردسال هم از زبان معیار استفاده شود اما چون با زبان محاوره صحبت می کند مشکلی نیست که با زبان محاوره برای کودک شعر بگوییم. در واقع کودک به محض اینکه سواد یاد گرفت حتما باید از شعر معیار برای وی استفاه کنیم، و تا آنجا هم که ممکن است از زبان سالمی باید استفاده شود.

این شاعر همچنین درباره طراحی و گرافیک این اثر گفت: باید گفت در این کتاب قطع متقاوتی (طرح گُل) استفاده شده است که از قطع کتاب های مرسوم کودک اجتناب شده، که قابل تقدیر است. همچنین گرافیک و صفحه‌آرایی کتاب نیز در خور توجه است.

در قسمتی از کتاب شاعر این‌گونه سروده است:

امروز املای مرا

هی می‌نویسد اشتباه

توی کتابم می کشد

خط‌های پر رنگ و سیاه

انگار فکرش باز هم

مشغول چیز دیگری‌ست

باید کمی تیزش کنم

حال مدادم خوب نیست

گفتنی است مجموعه شعر «خرسم یکی یکدانه است» اثر دیگری از مریم زندی است که قرار است به‌زودی توسط سوره مهر منتشر شود./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين