امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۱۲:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«نیمه پنهان ماه» روایت زندگی‌ چهار شهید دفاع مقدس

روایت فتح چهار مجلد جدید از مجموعه نیمه پنهان ماه را منتشر کرد.

به گزارش بابل نوین، انتشارات «روایت فتح» مجلد‌های ۲۹ تا ۳۲ مجموعه «نیمه پنهان ماه» شامل زندگی‌نامه شهیدان حمید قاضی میر‌سعید، نور‌علی شوشتری، حسین علی داوود‌آبادی و حسین املاکی را منتشر کرد.

حمید قاضی میر‌سعید به روایت همسر
پشت جلد این شماره از نیمه پنهان ماه می‌خوانیم: «حمید مدت‌ها مسئول امور فرهنگی سپاه بود. در کنارش هر کاری که از دستش برمی‌آمده برای این مردم انجام می‌‌داده. مردمی که زندگی سختی داشتند و هیچ‌وقت از مسئولان وقت محبتی ندیده بودند. حمید هم‌سفره‌شان می‌شود. پای درد دل‌های شان می‌نشیند. به حرف‌هایشان گسترش می‌دهد. و هر کاری که می‌توانسته یا از دستش برمی‌آمده برای‌شان انجام می‌دهد. سعی می‌کند، مثل خودشان زندگی کند. با اینکه به خاطر مسئولیتی که داشته، می‌توانسته از امکانات آن‌‌جا استفاده کند. این‌کار را نمی‌کند. نمی‌خواهد فکر کنند او هم امده چیزی ببرد. بعدهم که با حکم حاج همت جانشین فرمانده سپاه می‌شود و کار‌های بیش‌تری ان‌جا انجام می‌د‌هد.»

«قاضی میر‌سعید به روایت همسر شهید» با شمارگان یک‌هزار و ۱۰۰ نسخه در ۱۱۲ صفحه، به بهای هفت هزار تومان از سوی انتشارات روایت فتح به بازار عرضه شده است.

نور‌علی شوشتری به روایت همسر
پشت جلد این شماره ازنیمه پنهان ماه می‌خوانیم: «دیروز از هر چه بود گذشتیم. آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز. دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز موافقیم ناممان گم نشود. جبهه بوی ایمان می‌داد و اینجا ایمانمان بو می‌دهد. آنجا بر در اتاقمان می‌نوشتیم «یا حسین» فرماندهی از آن توست. الان می‌نویسیم بدون هماهنگی وارد نشوید. الهی نصیرمان باش تا بصیر گردیم. بصیرمان کن تا از مسیر برنگردیم آزاده‌مان تا اسیر نگردیم.»

«شوشتری به روایت همسر شهید» با شمارگان یک‌هزار و ۱۰۰ نسخه در ۱۲۸ صفحه، به بهای هفت هزار و ۷۰۰ تومان از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

حسین علی داوود‌آبادی به روایت همسر
پشت جلد این شماره از نیمه پنهان ماه می‌خوانیم: «حسین که نبود همه چیز زندگی با خودم بود. بچه مریض می‌‌شد خودم مریض می‌شدم. لازم می‌شد برای خانه چیزی تهیه کنم ولی هیچ کدام از این‌ها به نظرم سخت نمی‌آ‌مد. وقتی می‌دیدم.

حسین دارد با دشمن می‌جنگد و این بار سنگین را به دوش می‌کشد، می‌گفتم این که من بخواهم یک بچه را دکتر ببرم که کار شاقی نکرده‌ام.

امروز نامه‌هایت را دادم آرزو برایم بخواند. روزی هزار بار برایم بخواند تکراری نمی‌شود. خندید. گفت: «عمه چه چیز‌هایی برای هم می‌نوشتید! مثل جوون‌های امروزی.» خواستم بگویم عاشق شدن و عاشقانه نوشتن که مخصوص جوان‌های امروزی نیست. نامه‌هایت که در خانه می‌آمدند، صبر نمی‌کردم،  فوری چادرم را می‌انداختم سرم و می‌رفتم خانه اکرم خانم. چشم می‌دوختم به لب‌های عصمت و او آرام آرام، نوشته‌هایت را برایم می‌خواند و من با هر کلمه‌اش لبریز عشق می‌شدم و دلم می‌کشید به سمت تو.»

«حسین علی داوود‌آبادی به روایت همسر» با شمارگان یک‌هزار و ۱۰۰ نسخه در ۷۲ صفحه به بهای چهار هزار و ۳۰۰ تومان از سوی انتشارات روایت فتح به بازار نشر عرضه شده است.

حسین املاکی به روایت همسر
پشت جلد این شماره از نیمه پنهان ماه می‌خوانیم: «شهید املاکی وقتی در میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم در معرض شیمیایی بود، ماسکش را برداشت و به‌صورت بسیجی همراهش که ماسک نداشت، بست. قهرمان یعنی این. پهلوانی همین است. البته هر دو شهید شدند. هم املاکی شهید شد و هم آن نوجوان بسیجی؛ اما این قهرمانی ماند و تاریخی شد.» (مقام معظم رهبری)

«حسین املاکی به روایت همسر» با شمارگان یک‌هزار و ۱۰۰ نسخه در ۱۱۲ صفحه، به بهای ۶ هزار و ۷۰۰ تومان از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شده است.       /ص

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين