امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۱۹:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آقای افتخاری، وقتی عکس می‌گیری، به جام‌های پشت سرت خوب نگاه کن

فتح‌الله‌زاده درباره افتخاری: در حد محلات هم نیست!

مدیرعامل پیشین استقلال در پاسخ به اظهارات رضا افتخاری از او خواست که زمان عکس گرفتن در باشگاه استقلال به جام‌های پشت سرش خوب نگاه کند.

به گزارش بابل نوین علی فتح‌الله‌زاده درباره شرایط استقلال، اظهارات روز گذشته رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه، بدهی‌های گذشته و … صحبت‌هایی را مطرح کرد که متن این گفت‌وگو را در زیر مشاهده می‌کنید:

* نقل و انتقالات استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به لحاظ تبلیغی و جذب تعداد بازیکنان خوب بوده، اما از نظر نیازهای تیمی تردیدهایی دارم. فکر می‌کنم این تیم هنوز در قالب قهرمانی لیگ برتر نیست، مگر اینکه رامین رضاییان را بگیرند، اگر این بازیکن را جذب نکنند، تیم ناقص خواهد بود.

* چه صحبتی در مورد بازگشت مجتبی جباری و پژمان منتظری دارید؟

هر دو، بازیکنان خوبی هستند و می‌توانند به استقلال کمک کنند. اگر جباری تنها ۲۰ دقیقه بازی کند، تأثیر خودش را می‌گذارد، اما سؤال این است که ۷۰ دقیقه چه کسی جای او را پُر خواهد کرد؟ برای این موضوع، برنامه‌ریزی دقیقی صورت نگرفته است. همانطور که آقا مجتبی (جباری) گفته، به لحاظ فیزیکی بازیکن ۹۰ دقیقه‌ای نیست، اما اگر او نباشد، استقلال باید چه کار کند؟ ما رابسون را از دست داده‌ایم و منتظری را گرفته‌ایم. فرض کنیم که پژمان جای رابسون آمده، اما آیا بازی با العین امارات نشان نداد که استقلال چقدر آسیب‌پذیر بود؟ پس چطور خط دفاعی را تقویت کرده‌ایم؟ اگر رابسون و منتظری با هم بودند، خوب می‌شد، اما الان تیم ناقص است.

* یعنی اعتقاد دارید این تیم ناقص است؟

بله، شاید این حرف‌ها خوشایند کسی نباشد، اما اگر الان حرف نزنیم، چه زمانی باید بزنیم؟ مجبورم امروز صحبت کنم. من چند وقت پیش صحبت‌هایی مطرح کرده و دوستان را وادار کردم که اقداماتی انجام دهند. اگر صحبت نمی‌کردم، شاید اکنون حرکتی صورت نمی‌گرفت. من خودم را فدا می‌کنم، چون استقلال را دوست دارم.

* با بازگشت جباری، همه یاد اختلاف گذشته شما و این بازیکن افتادند.

اختلافی دیگر نیست و در هر خانواده‌ای مشکلاتی بوجود می‌آید. همانطور که گفتم جباری می‌تواند امسال به استقلال کمک کند.

* بگذریم، رضا افتخاری مدیرعامل استقلال روز گذشته تلویحا به شما اشاره کرد و گفت برخی‌ها ادعا می‌کردند او خواب است، در حالی که دیگران خواب بوده و او در حال جذب بازیکنان جدید.

ما نگفته بودیم او خواب است. یک رسانه تصویری از او در حال خواب بودن نشان داد، افتخاری خودش می‌داند و این رسانه. حرف ما این بود که اگر نمی‌توانید در نقل و انتقالات کاری کنید، ما حاضریم این کار را انجام دهیم. هزینه‌های انجام شده خیلی سنگین است. به عنوان مثال، اگر هزینه‌هایی که باید صورت می‌گرفت، ۴ میلیارد بوده، الان ۸ میلیارد برای آن هزینه شده است. این را من نمی‌گویم و همه کارشناسان می‌گویند. الحمدالله الان پول هم هست!

* افتخاری در گفت‌وگوی تلویزیونی گفته که نیازی به مشاوره گرفتن از شما ندارد و اگر هم بخواهد مشاوره‌ای بگیرد در رده پایه‌ها از شما مشاوره خواهد گرفت. چه واکنشی به این صحبت‌ها دارید؟

«ادب مرد به ز دولت اوست». حد و اندازه‌های ایشان همین قدر است. افتخاری زمانی که عکس می‌گیرد، باید به پشت سرش هم نگاه کند. به جام‌هایی که پشت سر او قرار دارد، خوب نگاه کند، چون نصف این جام‌ها را من گرفته‌ام. ادبیات افتخاری نشانه ضعف اوست. کارنامه من مشخص است، اگر اینطور نبود که اتحادیه فوتبال نه بر اساس انتخاب، بلکه بر حسب تعداد جام‌ها و کارنامه، منِ حقیر را به عنوان بهترین مدیر بعد انقلاب انتخاب نمی‌کرد، بنابراین نیازی نمی‌بینم به هجویات پاسخ بدهم. برایم تعجب آور است که افتخاری پس از شکست افتضاح و شرم آور برابر العین امارات، گستاخانه در مورد افراد صحبت می‌کند. ادب و فرهنگ خانوادگی من اجازه نمی‌دهد که چنین ادبیاتی به کار ببرم.

آقای افتخاری، مگر قرار بود کسی مشاوره بدهد که این گونه صحبت کردید؟ برخی از محتوای دروغ شما هم شاخ و دُم ندارد. تا دیروز مدعی بودید که باشگاه ۶۰ میلیارد بدهی دارد، اما الان صحبت از ۱۰۰ میلیارد بدهی می‌کنید؟ یعنی در این دو سال ۴۰ میلیارد بدهی به بار آورده‌اید؟ اگر راست می‌گویید، روزی که از استقلال رفتم، اسناد بدهی را نشان دهید که چقدر بدهی بر جای گذاشته‌ام. شما دروغ می‌گویید، مردم را هم فریب ندهید.

* شاید افتخاری دلایلی برای خودش دارد و تصور می‌کند تحرکاتی علیه او می‌کنید تا به استقلال بازگردید.

مگر افتخاری نمی‌گوید وزیر ورزش او را می‌شناسد؟ از ایشان بپرسد که من یک قدم برای بازگشت به استقلال برداشته‌ام یا نه. آیا لابی کرده‌ام؟ دیگران باید دنبالم بیایند، نه اینکه من دنبال آنها بروم. زمان مدیریتم در استقلال، ۶۵ میلیارد هزینه شد که یک قهرمانی لیگ برتر، یک حذفی و رسیدن به جمع ۴ تیم آسیا دستاورهای ما بود و علاوه بر آن، کمپ مرحوم ناصر حجازی را هم ساختیم. آقایان که ۱۰ میلیارد بیشتر از ما هزینه کردند، چه کار کرده‌اند؟ وقتی کسی که در حد محلات هم نیست و رأس کار استقلال می‌گذارند، نتیجه همین می‌شود. از این دوستان یک سؤال دارم، من در سال مدیریتم در استقلال ۶۵ میلیارد هزینه کردم، یعنی اگر فرض که اینها بدهی بوده و درآمدی هم نداشتیم، چطور گفته‌اند که ۸۰ میلیارد بدهی بر جای گذاشته‌ام؟ ادعا کرده‌اید که پول بازیکنان خارجی را داده‌اید. این پول از چه راهی بدست آمد؟ ۲۰۰ هزار دلار من در باشگاه گذاشته بودم و ۴۰۰ هزار دلار هم بابت بازیکنان ملی‌پوش دوران مدیریت من در تیم ملی به باشگاه داده شد. مجموع اینها ۶۰۰ هزار دلار یعنی چیزی در حدود دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان شد. از پول بازیکنان من بدهی‌ها را پرداخت کردند و به حساب خودشان نوشتند. آقای افتخاری، شما به جای اینکه از من در رده پایه‌های استقلال مشاوره بگیری، باید کلا از پایه بیایی و مشاوره بگیری!

* مسعود معینی عضو پیشین هیئت مدیره استقلال مدعی شده که هیئت مدیره در این باشگاه نقشی ندارد. با این موضوع موافقید؟

تا الان که اینطور بوده و نقشی نداشته است. تیم را بسته‌اند و سپس هیئت مدیره را تشکیل داده‌اند./م
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين