امروز : یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۲۱:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابتلای ۳۳ درصد از جامعه کارگری به اختلالات روانی

معاون پیشگیری اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 33 درصد از جامعه کارگری کشور به اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب مبتلا هستند.

به گزارش بابل نوین، نشست خبری راهکارهای برون رفت از آسیب‌های اجتماعی صبح امروز(یکشنبه ۱۱تیرماه) در سالن اجتماعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

حسین مدنی معاون پیشگیری اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، با ارایه گزارش عملکرد این وزارتخانه در راستای کاهش معضل اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: اجرای طرح پیمایش سلامت روان در جامعه کارگری نشان داد ۳۳ درصد از کارگران، دچار انواع اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب هستند.

وی افزود: بر اساس شواهد موجود، روند اختلالات روانی در جامعه کار وتولید رو به افزایش است از این رو ضرورت دارد در هر سه حیطه توانمندسازی کارگران و کارفرمایان، ایجاد محیط کار حامی سلامت و تدارک خدمات مشاوره و درمان و بازتوانی جامعه کارگری هدف گذاری و برنامه ریزی انجام شود.

معاون پیشگیری اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: پس از سنجش آمار فوق، آموزش مداخلات کاهش شیوع اعتیاد را شروع کردیم که از آغاز این مداخلات بیش از ۲ سال می گذرد.

مدنی خاطر نشان کرد: این وزارتخانه در راستای امر پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی، برنامه های پیشگیری از اعتیاد را در مناطق ویژه و مناطق آزاد برگزار کرده است و عسلویه نخستین پایگاهی بود که برنامه های فوق در این منطقه اجرا شد.

وی افزود: تدوین برنامه های استراتژیک بخش دیگری از فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که با اقبال و موافقت شخص وزیر کار مواجه شد و با جدیت در حال پیگیری است.

مدنی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای روز جهانی مبارزه با مواد مخدر برنامه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد را در شهرک های صنعتی و اصناف آغاز کرده و در این راستا ۶۴ کارگاه آموزشی برگزار شده است که  این برنامه ها تا ۱۰ روز آینده ادامه دارد./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين