امروز : یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۲۱:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دیدار تعدادی از خانواده شهدای منا با نماینده ولی‌فقیه

در حالی‌که یکی از خبرگزاری‌های کشور خبر از تجمع و اعتراض خانواده شهدای منا در مقابل سازمان حج و زیارت داده است، منابع آگاه به ایکنا خبر دادند که کمتر از ۱۰ نفر با حضور در این سازمان، با نماینده ولی فقیه در حج و زیارت دیدار داشتند.

به گزارش بابل نوین، در حالی‌که یکی از خبرگزار‌ی‌ها خبری مبنی بر تجمع خانواده‌ شهدای منا در مقابل سازمان حج و زیارت و اعتراض این خانواده‌ها «جهت تعیین تکلیف مذاکرات صورت گرفته با عربستان سعودی در خصوص حج و تعیین وضعیت این موضوع مقابل سازمان حج و زیارت» منتشر کرده‌ است، منابع آگاه به ایکنا اطلاع دادند که چند نفر از خانواده شهدای منا صبح امروز یک‌شنبه ۱۱ تیر ماه با حضور در مقابل سازمان حج و زیارت با خبرنگار یکی از خبرگزاری‌های کشور و خبرنگار صدا و سیما مصاحبه‌هایی را انجام داده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این خبرگزاری، خانواده شهدای منا نسبت به احقاق حقوق شهدای منا و جایگاه این مسئله در مذاکرات حج معترض بودند.

بر اساس گزارش ایکنا رئیس سازمان حج و زیارت در ایران حضور ندارد، اما حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌ عسکر، نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت به محض اطلاع از حضور خانواده شهدای منا در مقابل سازمان حج و زیارت آنها را به دفتر خود دعوت و طی دو ساعت به مطالبات و خواسته‌های آنها گوش کرده و پاسخ‌های لازم را ارائه کرده است اما آنها قانع نشده‌اند.

بر اساس شنیده‌ها مطالبات آنها شامل دریافت دیه شهدای منا بوده است.

لازم به ذکر است، هیچ یک از خبرگزاری‌های دیگر کشور از این برنامه مطلع نبودند و قبل از حضور هر خبرنگار دیگری در مقابل سازمان حج و زیارت این حضور پایان یافته است.

یاداوری می‌شود، همچنان عده‌ای در کشور مخالف حضور زائران ایرانی در حج تمتع ۹۶ هستند و این مخالفت را با روش‌های مختلف ابراز می‌کنند./ص

ایکنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين