امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ - ۲۰:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دستور جدید آمریکا در آستانه نشست “آستانه”

نماینده پارلمان سوریه با اشاره به برنامه محور مقاومت درباره رژیم صهیونیستی تاکید کرد: آمریکا و همپیمانانش به گروه‌های مسلح در سوریه دستور داده‌اند عملیات تروریستی خود را تشدید کنند.

به گزارش بابل نوین، «احمد مرعی» نماینده پارلمان سوریه درباره انفجارهای اخیر در دمشق خاطرنشان کرد: حامیان گروه‌های تروریستی به آنها دستور تشدید حملات و اقدامات تروریستی را صادر کردند تا شروط جدیدی برای مذاکرات در خلال نشست آتی آستانه تحمیل کنند.

مرعی اظهار داشت: بدیهی است که شاهد تشدید تنش از سوی آمریکا و همپیمانانش علیه سوریه باشیم که انفجارهای اخیر در دمشق مهمترین سند در این زمینه است که به گروه‌های مرتبط با خارج دستور انجام عملیات بمب‌گذاری و انفجار با هدف برهم زدن اوضاع داخلی داده شد.

وی افزود : قطعا این مسئله با پیشرفت و دستاوردهای ارتش سوریه به ویژه آنچه در مرزهای عراق و سوریه محقق شد،‌ مرتبط است، این تحول بزرگ که طرح آمریکا در شرق سوریه را با شکست روبرو کرد، همچنانکه این اقدامات تنش‌آمیز(آمریکا و مزدورانش) از سوی دیگر با کنفرانس آستانه ارتباط دارد که قرار است طی روزهای آینده میان نمایندگان دولت سوریه و گروه‌های مسلح برگزار شود.

نماینده پارلمان سوریه خاطرنشان کرد: ما همواره می‌دانیم که هر گاه قرار است مذاکراتی انجام شود، تنش‌آفرینی نظامی و  امنیتی از سوی طرف دیگر(آمریکا و مزدورانش) با هدف افزایش روحیه گروه‌های تحت فرمانش و ایجاد سکویی برای آنها با هدف بهبود شروط مذاکراتی به نفع آنها تشدید می‌شود.

مرعی در ادامه اظهار داشت: معتقدم ما در مرحله آتی شاهد عملیات تشدید تنش نظامی گسترده‌ای از سوی گروه‌های تروریستی به دستور حامیان و تحریک‌کنندگانش در واکنش به دستاوردهای ارتش سوریه و همپیمانانش خواهیم بود.

نماینده پارلمان سوریه درباره اقدام گروه‌های مسلح فعال در درعا در تحریم کنفرانس آستانه در حالی که در نشست‌های قبلی آن شرکت کرده بودند، خاطرنشان کرد: مشکل ما با معارضان سوری این است که ما در مقابل خود یک گروه واحد و مشخصی را که بتوان با آن درباره دستیابی به حل سیاسی بحران سوریه گفت‌وگو کرد، پیدا نمی‌کنیم، در نتیجه هر بار که به ژنو یا آستانه می‌رویم، گروه‌های مختلفی که با یکدیگر اختلاف دارند را مشاهده می‌کنیم که این مسئله به حامیان خارجی آنها برمی‌گردد، اکنون نیز از سوی برخی کشورهایی که تصمیم گرفته‌اند روند سیاسی را بر اساس شروط خود پیش ببرند،‌ به برخی گروه‌ها اجازه داده شده به آستانه بروند و از رفتن برخی گروه‌ها جلوگیری شده است،  دولت سوریه خواستار سازوکار سیاسی بر اساس شروط خود است و هرگز از آن دست برنخواهد داشت.

مرعی افزود: تمام جنوب سوریه با فرمان‌های رژیم صهیونیستی مرتبط است،‌ زیرا اسرائیل امروز به آنچه با مذاکرات سیاسی مرتبط است،‌ اهتمام نشان می‌دهد و برای پایان دادن هرگونه حضور مقاومت در این منطقه تلاش می‌کند و بر حضور گروه‌های مسلح در مرزهای فلسطین اشغالی اصرار دارد.

وی تاکید کرد: مقاومت و ارتش سوریه و همپیمانان آنها در جنوب سوریه باقی خواهند ماند و بر این مسئله پافشاری می‌کنند که اسرائیل در حالت امنیت به سر نبرد و این بخشی از طرح‌های کشورهای عضو محور مقاومت در منطقه است./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين