امروز : شنبه, ۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ - ۱۷:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ: روسیه از حمایت سوریه و ایران دست بردارد

رئیس‌جمهور آمریکا پس از شرکت در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود ، در ورشو سخنرانی کرد.

به گزارش بابل نوین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در ورشو گفت: از روسیه می‌خواهیم از حمایت از کشورهای سوریه و ایران و از اقدامات ثبات‌زدا، از جمله در اوکراین و اروپا دست بردارد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: در نشست در عربستان سعودی از سران کشورها خواستم تا برای نابودی تروریسم و مقابله با آن متحد شوند.
ترامپ افزود روابط بین آمریکا و اروپا قویتر از هر زمان دیگری است و ما با دشمن مشترکی روبرو هستیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در لهستان گفت تهدیدهای وحشتناکی پیش روی دموکراسی ما قرار دارد، غرب باید بر تروریسم اسلامی افراطی مستولی شود.
وی افزود: «درحالی که ما همواره از شهروندان جدید استقبال می کنیم مرزهایمان همیشه به روی هر شکلی از تروریسم و افراط گرایی بسته خواهد بود.»
ترامپ گفت ما از روسیه می خواهیم فعالیت های برهم زننده ثبات را در اوکراین و کشورهای دیگر متوقف کند و همچنین از حمایت از سوریه و ایران دست بردارد.
وی همچنین تاکید کرد آمریکا از بند پنج پیمان دفاعی ناتو (بر اساس بند ۵ پیمان ناتو، کشورهای امضا کننده توافق کرده‌اند حمله نظامی علیه یک یا چند کشور عضو در اروپا یا آمریکای شمالی را به عنوان حمله به تمامی کشورهای عضو تلقی کنند و به مقابله آن برخیزند) حمایت می کند.
وی افزود: «دشمنان ما محکوم به شکست هستند چرا که ما هرگز فراموش نمی کنیم چه کسی هستیم. اگر ما فراموش کنیم که چه کسی هستیم، نمی توانیم آنها را شکست بدهیم.»/ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين