امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

مراکز دینی، فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی جز شعار دادن کار دیگه‌ای در زمینه حجاب نکردند

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت:آیا مراکز دینی، فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی جز شعار دادن کار دیگه‌ای در زمینه حجاب کردند، چه کردند؟ تلویزیون، سینما و تئاتر ما چقدر برای فرهنگ‌ سازی چادر و حجاب تلاش کردند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد با اشاره به تقوا برای مومن اظهار کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند “اگر می‌خواهید اهل تقوا باشید، اهل پرهیزگاری در سایه تقوا باشید به سمت یادگیری آنچه نمی‌دانید بروید و به آنچه می‌دانید عمل کنید”، این نهایت تقوا است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز حجاب و عفاف افزود: در هفته آینده با مسئله قیام خونین مسجد گوهرشاد مشهد مواجه هستیم و در چون چنین روزی رضاخان دستور به کشف حجاب داده بود مردم در صحن مسجد گوهرشاد اجتماع کردند و متولیان امر آن زمان فرمان از بین بردن این افراد را دادند.

امام جمعه لاله‌آباد ادامه داد: مسئله قیام مردم در مسجد گوهرشاد امری عادی نبود و نباید به سادگی از کنارش رد شد وقتی کارشناس جاسوس معروف و مأمور اعزامی مستعمرات انگلیس و از فعالان فرهنگ غرب در میان مسلمانان در کتاب خاطراتش به مواردی از خصوصیات مسلمانان از جمله اعتقاد به مبانی اسلامی، استحکام کانون‌های گرم خانواده، تبعیت فرزندان از روش پدران و نیاکان، حفظ ارزش‌های اسلامی، حفظ حجاب در جامعه اسلامی اشاره می‌کند و می‌گوید “اگر می‌خواهید مسلمانان را از پای درآورید باید این خصوصیات را از آن‌ها بردارید” پس باید کاری کنید کانون گرم خانواده متلاشی نشود، باورهای دینی در یاد مردم تضعیف نشود، ارزش‌های دینی در میان جامعه اسلامی از رواج نیفتد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بله غربی‌ها می‌دانند که اگر می‌خواهند بر جوامع اسلامی حکومت کنند و بر آن‌ها سلطه پیدا کنند، کاری کنید بی‌حجابی در آنجا گسترش پیدا کند و این از مکتوبات کارشناسان آن‌هاست.

حجت‌الاسلام شیخی‌ گفت: یکی از ابعاد انقلاب اسلامی این بود که انقلاب فرهنگی باشد و یکی از امورات فرهنگی مسئله حجاب است، کجا رفت مسئله حجاب.

وی افزود: چقدر بعد از انقلاب برای حفظ حجاب کار شده است و ما به عنوان یک شهروند سوال می‌کنیم، به عنوان فردی که در این جامعه زندگی می‌کند سوال می‌کنیم که آموزش و پرورش ما، دانشگاه‌های ما، چند جزوه و کتاب مرتبط با مسئله حجاب نوشتند و در مدارس و دانشگاه‌های ما تدریس کردند.

خطیب جمعه لاله‌آباد تاکید کرد: جوان ما وقتی پا به سن گذاشت در محیط مدرسه، بداند مسئله حجاب چیست، غیر از اینکه خانواده‌ها صبح دخترانشان را می‌پوشانند روانه مدرسه می‌کنند و آیا اساتید ما در محیط آموزش و پرورش و آموزش عالی خودشان به حجاب باور دارند.

وی یادآور شد: بخشی از بودجه کشور ما در راه تعلیم و تربیت صرف می‌شود حال ما برای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه چقدر هزینه می‌کنیم؟ من نمی‌گویم نباشد، زیرا لازمه پیشرفت است و در کنار آن برای فیزیک، شیمی و ریاضیات چقدر تلاش هزینه می‌کنیم و چقدر برای مسائل دینی هزینه کردیم.

شیخی ادامه داد: آیا مراکز دینی، فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی جز شعار دادن کار دیگه‌ای در زمینه حجاب کردند، چه کردند؟ تلویزیون، سینما و تئاتر ما چقدر برای فرهنگ‌سازی چادر و حجاب تلاش کردند.

امام جمعه زرگرشهر تصریح کرد: امروز تلوزیون، تئاتر و سینمای ما خود مظهر رواج بی‌حجابی و همه این‌ها از بودجه بیت‌المال است، تازه خیلی از این‌ها مدعی هستند که به ما کم می‌دهید
مسئولین دولتی ما چقدر برای فرهنگ حجاب و عفاف در سطح جامعه برنامه‌ریزی کردند.

وی با اشاره به مناظرات تلوزیونی در ایام انتخابات افزود: شما این مناظرات تلویزیون در ایام انتخابات را ببینید و بازنگری کنید حالا که بحث انتخابات نیست می‌توان راحت قضاوت کرد کدام یک از آن‌ها که برای ریاست‌جمهوری آمدند بحث عفاف و حجاب را در سطح جامعه مطرح کردند، تازه خیلی از آن‌ها مدعی هستند که باید ولنگاری و محیطی باز درست کنیم.

حجت‌الاسلام شیخی‌ اظهار کرد: ما سوال می‌کنیم اگر فردای قیامت شیخ محمدتقی آن مبارز راه حجاب جلوی مسئولین ما قد علم کنه، جلوی رییس‌جمهور، وزیر ارشاد و آموزش و پرورش ما رو بگیرد، نه مسئولین وقت بلکه تمام کسانی که بودند بگوید من برای حفظ حجاب زیر چکمه رضاخان دست از مبارزه با بی‌حجابی برنداشتم شما چه کردید چه جوابی دارند بدهند.

وی تاکید کرد: بروید ببینید بنیاد شهید از ارزیابی وصیت نامه شهدا که دسته‌بندی شد چه آماری می‌دهد، نود درصد آن‌ها تاکیدشان حفظ حجاب خواهران است.

خطیب جمعه بخش لاله‌آباد ادامه داد: اگر شهدای ما فردا جلوی مسئولان را بگیرند و بگویند شما که برای سرکشی به خانه ما می‌رفتید، دسته گل می‌گرفتید و سر مزار ما می‌آمدید، ما وصیت‌مان حفظ حجاب بود شما چه کردید، ما برای حفظ حجاب و عفت باغیرت جان دادیم شما چه کردید.

وی در پایان گفت: در مسئله مهمی چون حجاب و عفاف که بنیان های خانواده های اسلامی را در خود جای داده همه ما مسئولیم، ما از محیط خانه‌مان باید همت کنیم تا بالاتر.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين