امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه‌ و بودجه تشریح کرد

آخرین روند پرداخت مطالبات «حق‌التدریسی‌ها» و «حق‌الزحمه امتحانات نهایی»

رییس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه‌ و بودجه آخرین روند پرداخت مطالبات فرهنگیان را تشریح کرد و گفت: از معوقات حق التدریسی‌ها تنها سه ماه باقی مانده است که باید تامین اعتبار کنیم.

به گزارش بابل نوین، علی الهیار ترکمن درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: از بهمن ماه سال ۹۵ موضوع مطالبات و معوقات فرهنگیان به طور جدی‌تری مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: آموزش و پرورش فهرستی از مطالباتی که به افراد حقیقی و حقوقی داشت را در اختیار ما قرار داد که بر اساس آن، میزان مجموع مطالبات۱۱ هزار میلیارد تومان بود.

رییس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه نحوه تامین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت مطالبات را مورد بررسی قرار دادیم عنوان کرد: از این میزان توانستیم ۶۵ درصد از اعتبار مورد نیاز برای پرداخت مطالبات اشخاص حقوقی یعنی آنچه که در قالب اجرای قوانین باید به اختیار فرهنگیان پرداخت می‌شد و همچنین ۳۵ درصد مطالبات اشخاص حقیقی را تسویه کنیم.

اللهیار افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان از معوقات آموزش و پرورش تامین اعتبار شده و تنها دو مورد باقی مانده است که به حق‌التدریس معلمان شاغل و حق الزحمه امتحانات نهایی باز می گردد.

وی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با بیان اینکه در جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش مقرر شد پرداخت حق الزحمه امتحانات در اولویت قرار بگیرد گفت: ۹۷ میلیارد تومان معوقه حق الزحمه امتحانات است که در روز ۲۷خرداد ماه با ابلاغیه رسمی سازمان برنامه‌ و بودجه، تامین اعتبار صورت گرفته و واریز آن به حساب فرهنگیان جزو وظایف قانونی وزارت آموزش و پرورش است. از معوقات حق التدریسی‌ها هم سه ماه باقی مانده است که باید تامین اعتبار کنیم./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين