امروز : پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۳:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مستند «شمیم باران» بزودی از شبکه مستند پخش می‌شود

به گزارش بابل نوین، پیروز جابری تهیه‌کننده «شمیم باران» در مورد تازه‌ترین فعالیت خود گفت: تازه‌ترین فعالیت من، ساخت مستند «شمیم باران» بوده که زندگینامه آیت‌الله مجتهدی تهرانی را روایت می‌کند.

وی ادامه داد: در مستند «شمیم باران» ما سعی کردیم تمام صحنه‌های جلوی دوربین را حرفه‌ای فیلمبرداری و اغلب سکانس‌ها را به شیوه سینمایی نورپردازی کنیم.

این تهیه کننده بیان کرد: فیلمبرداری مستند «شمیم باران» بیست روز به طول انجامید و در تمام مراحل کاری ما سعی کردیم تا با حوصله این مجموعه را به پایان برسانیم و تمامی زوایای زندگی آیت‌الله مجتهدی تهرانی مثل صحبت‌ها، خاطرات و تاکید او بر نماز اول وقت را به تصویر بکشیم.

کارگردان «طرح، رنگ، نقاشی» در پاسخ به اینکه چرا در بین این همه مجتهد سراغ آیت‌الله مجتهدی تهرانی رفتید، اظهار داشت: من همیشه در فضاهای مجازی و .. فیلم آیت‌الله مجتهدی را می‌دیدم و در مورد اینکه مردم او را به عنوان یک روحانی خنده‌رو می‌شناختند، کنجکاو شدم. نسبت به او علاقه درونی پیدا کردم و این موجب آن شد تا در مورد او تحقیق کنم. بعد از مدتی با فردی به نام مصطفی حسن بیگی، شاگرد آیت‌الله مجتهدی آشنا شدم و توسط او شروع به ساخت مستند «شمیم باران » کردم.

تصویربردار مجموعه «میوه ممنوعه» با اشاره به نظرش در مورد شخصیت آیت‌الله مجتهدی تهرانی اظهار داشت: آیت‌الله مجتهدی تهرانی از نظر من، انسانی شریف با روحی بزرگ بوده که درس ساده زیستی را به من داد.

وی افزود: وقتی از اهالی محل مورد آیت‌‌‌‌‌الله مجتهدی تهرانی پرسیدم همه آنها از ساده‌زیستی، خوش ذوقی و اخلاق نیکوی او صحبت می‌کردند و این موارد علاقه قلبی مرا نسبت به این مجتهد بیش از قبل کرد.

جابری در پایان در مورد پیام اخلاقی این مستند خاطرنشان کرد: هدف ما از ساخت «شمیم باران» رساندن پیام اخلاقی خواندن نماز اول وقت، داشتن خلق عظیم و ساده زیستی برای مخاطب بوده است.

گفتنی است؛ مستند «شمیم باران» در دو قسمت ۴۵ دقیقه‌ای، به تهیه‌کنندگی پیروز جابری و مصطفی بیگی برای پخش از شبکه مستند ساخته شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين