امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ - ۹:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نمایشنامه‌های مصطفی رحماندوست برای کودکان منتشر شد

به گزارش بابل نوین، مجموعه «آن‌، مان، نباران» شامل آثار: جلد اول (یک بابا و یک مامان)، جلد دوم (یک مسواک و یک دندان)، جلد سوم (یک اخمو و یک خندان)، جلد چهارم (بهار بود و زمستان)، جلد پنجم (قصه گرگ و چوپان)، جلد ششم (قصه باغ و باغبان) و جلد هفتم (قصه ابر و باران) منتشر شد.

رحماندوست درباره این مجموعه گفت: مجموعه هفت جلدی «آن،‌ مان، نباران» برای گروه سنی الف و ب است. این نمایشنامه‌ها کوتاه و آهنگین هستند و با دو یا سه شخصیت اجرا می شوند.

وی افزود: هدفی که از نوشتن این مجموعه داشتم این است که بچه‌ها سر مسائل کم‌اهمیت بگومگو و دعوا نکنند و خودشان را برتر و مثبت‌تر از دیگران ندانند. در واقع هر موجودی یکسری ویژگی‌های مثبت دارد و یکسری ویژگی‌های منفی. ولی آن چیزی که مهم است در کنار هم بودن است. در این مجموعه آورده‌ام که کودک هم ابر باشد و هم باران. هم پدرباشد و هم مادر و…

رحماندوست همچنین اظهار داشت: نمایشنامه، مادر همه هنرهای دراماتیک است و باعث می‌شود کودک روی پای خودش بایستد. در مورد اینکه چقدر این مجموعه موفق خواهد بود بایستی منتظر بمانیم تا وارد بازار شود و مورد نقادی قرار گیرد.

این نویسنده و شاعر پیشکسوت حوزه کودک و نوجوان در پایان خاطرنشان کرد: «آن، مان، نباران» در حقیقت هفت نمایشنامه کوتاه برای اجرا در مهد کودک و مجموعه ای با رویکرد نهادینه کردن سبک زندگی از دوران خردسالی است.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين